2.4.2016 otevřeno: 1516 x

Mostečanky bodovaly v Olomouci, Zlín rozstřílel Partizánske

Pět zápasů 23. kola interligy sehrály české a slovenské celky v sobotu večer. Po smolné prohře s Michalovci si bodovou bilanci znovu vylepšily házenkářky Mostu, naopak dobrý výsledek ze zápasu s Olomoucí nedokázaly potvrdit v Bratislavě Písečanky. V neděli bude kolo dohráno šlágrem kola - soubojem mezi Slavií Praha Sokolem Poruba.

WHIL – 23. kolo

HC Zlín – Slávia Partizánske 26:18 (11:7)

Přesvědčivou výhru vybojovaly v sobotu odpoledne v domácím utkání proti Slávii Partizásnke házenkářky Zlína. Na hřišti dominovaly od úvodních minut, rychle si vypracovaly asi tříbrankový náskok a do kabin šly se čtyřbrankovou výhodou 11:7. I ve druhé půli diktovaly Zlíňanky tempo zápasu. Ve 40. minutě to bylo už o sedm gólů a pět minut před koncem vedly domácí dokonce rozdílem deseti tref. Závěrečnou kosmetickou korekci pak Partizánskemu zařídila Savičová s Hollou.

Nejvíce branek: Birkušová 6/2, Kamenářová 6, Gärtnerová 3, Nygrýnová 3, Andrýsková 3 – Geričová 5, Michnová 4/2, Blažeková 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 5:4. Diváci: 95.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: "Děvčata hrála s větším odhodláním, dodržela taktické pokyny, co jsme si řekli. Byl to krásný kolektivní projev. V závěru holky ukázaly krásné věci, hrály moc odhodlaně. Od začátku nám šlapala obrana, proměňovali jsme protiútoky, střelba byla usměrněná, disciplína zde byla taky. Děvčata se dnes přesvědčila, že ten gól jde dát, když se chce. Dnes to byl nejlepší výkon sezóny v taktickém provedení."

Iuventa Michalovce – SHK Veselí nad Moravou 29:22 (17:13)

Jen s deseti hráčkami na soupisce dorazil tým Veselí nad Moravou do východoslovenských Michalovců. Přesto dokázaly Veselanky držet s dosavadním suverénem interligy krok po většinu zápasu. Vždy v závěru poločasu si však hráčky Iuventy, věrny své roli jasného favorita, vypracovaly uklidňující náskok a držely tak otěže zápasu po celých šedesát minut hry pevně v rukou, zdramatizovat vývoj hry Moravankám nedovolily. Postupně se na hřiště dostaly všechny hráčky soupisky slovenského mistra a v utkání hráčky Iuventy zvítězily 29:22.

Nejvíce branek: Habánková 7, Fiľková Trehubová 5, Holešová 5 – Olšovská 7, Lukšínová 5, Vinklárková 4. Rozhodčí: Gedeon, Vydra. Sedmimetrové hody: 0/0 – 0/0. Vyloučení: 3:2. Diváci: 700.

Slavomír Varga, trenér Veselí n. M.: „Děkuji svým hráčkám za předvedený výkon. Zápas proti nejlepšímu týmu soutěže jsem bral jako test, který potvrdil mé očekávání, že s tak kvalitním soupeřem nedokážeme i přes únavu, hrát vyrovnaně šedesát minut. O výsledku rozhodly závěrečné pětiminutovky, kde jsme vytvořili několik technických chyb, které soupeř trestal. Najít nejlepší protizbraň proti takovému soupeři je dlouhodobý proces, který chce trpělivost. Ze zdravotních důvodů chyběla brankářka Lekešová, ale jsem i rád, že se Sedláčková rozchytala a potvrdila své kvality."

Zora Olomouc – Baník Most 24:33 (12:17)

Po porážce ze zápasu s Iuventou Michalovce si bodovým ziskem vylepšily chuť házenkářky Baníku Most v Olomouci. Ve 20. minutě zápasu si začaly budovat postupné vedení a do šaten si nesly už pětibrankový náskok. Po deseti minutách druhé půle zvýšily Mostečanky svůj náskok už na sedm gólů (16:23) a až do konce zápasu si pak udržovaly bezpečný odstup. Střelecky tým tentokrát táhla reprezentantka Růčková, sekundovala jí Súkenníková s Martinkovou. Na druhé straně nejvýrazněji odpovídaly Růžičková s Terezou Fryčákovou, ovšem v celkovém součtu však Hanačky nastřílely o devět branek méně než soupeřky z Mostu (24:33).

Nejvíce branek: Růžičková 5/2, Fryčáková T. 4, Kubáčková 3 – Růčková 6/2, Súkenníková 5, Martinková 5. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3. Vyloučení: 2:6. Diváci: 260.

Jan Bělka, trenér DHK Zora Olomouc: „Most vyhrál zaslouženě, ale nemyslím si, že jsme hráli špatně. Problém byl v tom, že jsme museli často střídat Annu Gebre Sellasieovou, která dlouho nehrála. Po tom vystřídání přišel hluchý moment, než jsme se nastartovali, navíc střední spojka je klíčový post, který tvoří hru. V některých momentech jsme dokázali dostat Most pod tlak, ale vinou technických chyb na konci první půle jsme přišli o dobře rozehraný zápas. Výborně opět zachytala Derzsiová a Silvie Polášková, která je u nás na hostování. Kdyby to bylo o pět gólů, tak by to asi bylo spravedlivější, i když jen vizuálně. Prohra s Pískem bolí hodně, byl to ten nejdůležitější zápas, který se nám nepodařil. Holky podcenily soupeře, což mě moc mrzí. Příští týden nás čeká velmi důležitý souboj s Veselím, kterým můžeme napravit nezdar v Písku.“

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Myslím si, že rozhodla nejspíš kvalita kádru a kondice. V jedné fázi se nám podařilo Olomouci utéct asi o pět branek, což bylo rozhodující pro celý zápas. Zápas byl pro nás trochu komplikovaný, protože jsme se do toho hry dostali později, ale jsme samozřejmě spokojení. Dařily se nám i rychlé útoky, které byly jedním z faktorů, proč jsme dokázali zvítězit.“

Duslo Šaľa – HC Plzeň 36:22 (18:10)

V jednoznačnou záležitost proměnily duel s Plzní házenkářky Dusla Šaľa. Už po patnácti minutách hry vedly Šaľanky 8:4 a o přestávce měly na kontě už osmibrankový náskok. Ve druhé půli ho ještě znovu navýšily. Oslabený celek Plzně nedokázal vzdorovat, mladý tým trápí zranění a na Slovensko vyrazil s náhradnicemi. Na začátku poslední čtvrtiny zápasu prohrávaly Západočešky už třináctibrankovým rozdílem a závěrečný hvizd je vysvobodil za stavu 36:22.

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: „V první poločase jsme se technicky porazily samy. Výsledek zápasu odpovídá kádru, který nastoupil. Spousta hráček je zraněných, povolaly jsme i dorostenky. S výsledkem jsme rozhodně nespokojení."

ŠKP Bratislava – Sokol Písek 30:25 (12:12)

Vyrovnaný první poločas, ale koncovka šťastnější pro domácí celek Bratislavy. V souboji dvou celků ze spodních pater tabulky, kde se hraje o každý bod důležitý nejen v bojích o záchranu, ale především pro „čestné“ závěrečné umístění, sehrály celky vyrovnaný duel, dotahovat však už v první půli musely Jihočešky, které prohrávaly v 16. minutě 16:10, o přestávce však svítilo na ukazateli vyrovnané skóre 12:12. Hned na začátku druhé půle si vzaly Slovenky náskok zpět a udržely si ho až do konce zápasu. Na konto si tak připsaly dva body a pojistily si tak svou pozici, kdy jsou oba české celky ze dna tabulky, Písek i Plzeň, v tabulce pod Bratislavou.

Nejvíce branek: Trunková 7, Beňušková 6, Vaninová 5 – Kovářová 10/1, Kozáková 6, Boorová 5. Rozhodčí: Daňo, Sabol. Sedmimetrové hody: 6/4 – 5/2. Vyloučení: 5:6. Diváci: 100.