3.4.2016 otevřeno: 1250 x

Slavia Praha porazila Sokol Poruba a stále drží naději na celkové prvenství

Házenkářky Slavie Praha porazily ve šlágru 23. kola interligy Sokol Poruba 21:18, vrátily se na druhé místo tabulky za vedoucí Iuventu Michalovce a s dvoubodovou ztrátou stále drží naději na celkové prvenství. Poruba zůstává čtvrtá bez šancí obsadit medailové pozice.

Interliga žen – 23. kolo

Slavia Praha – Sokol Poruba 21:18 (12:7)

důležitém zápase, ve kterém Slavia mohla udržet naději na celkový triumf v interlize a Sokol ji ztratit, dlouho dominovaly obrany. Vždyť po šesti minutách svítil na ukazateli skóre stav 1:1. Poté předvedli domácí hráčky tři třígólové šňůry a v polovině zápasu vedli o pět branek. Ve druhém dějství se hostující tým takzvaně vrátil do hry, když mezi 41. a 46. minutou pětkrát skóroval a dotáhl se na jedinou rozdílovou trefu. Ta nepřišla, naopak slávistky kontrovaly a dvěma góly nedovolily soupeřkám duel zdramatizovat.

Nejvíce branek: Pokorná 5, Kutlvašrová, Galušková, Stellnerová po 3, Keclíková 3/1 – Ryšánková 7/2, Chovancová 3, Rechtorisová, Minárčiková, Kostelná po 2. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 110.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli na koni my a vytvořili jsme si tam rozhodující náskok. Ve druhé půli jsme udělali moc technických chyb a přestali jsme využívat vyložené šance. Těžko jsme dávali góly, bylo to napínavé až dokonce, ale jsem šťastná, že jsme to vedení uhájili a že holky do toho daly srdíčko a bojovnost.“

Jan Beňadík, trenér Sokola Poruba:Od nás to dnes byla dobrá defenzivní práce v čele s brankářkou. Bohužel v útoku jsme se trápili sami se sebou, dali jsme neuvěřitelných devět tyček. Neumíme ten dobrý výkon vzadu přetěžit v dobrou ofenzívu. Soupeř si poté vedení zkušeností ubránil.