16.4.2016 otevřeno: 2432 x

Slávistky si na krk zavěsily stříbrné medaile, ve šlágru kola porazily Most

Interligové medaile jsou definitivně rozdělené. Zlato patří potřetí v řadě Michalovců, stříbro vybojovaly v sobotním duelu hráčky Slavie Praha, bronz zbyl na hráčky Baníku Most. Důležité vítězství ale doma vybojovaly házenkářky Olomouce, které se Zlínem bojují o poslední postupové místo pro play-off.

WHIL - 25. kolo

Slavia Praha – Baník Most 29:22 (11:13)

Šlágr předposledního kola interligy ovládly házenkářky Slavie Praha. A po skončení zápasu si tak mohly na krk s konečnou jistotou zavěsit stříbrné interligové medaile. Úvodní dvacetiminutovka v Praze byla zcela vyrovnaná, potom odskočily na rozdíl tří branek házenkářky Mostu a do kabin si nesly dvoubrankové vedení. Ovšem ve druhé půli bylo všechno jinak. Ve třetí patnáctiminutovce postupně překulily Slávistky vedení na svou stranu a závěrečnou desetiminutovku pak zcela ovládly. V posledních sedmi minutách zápasu vyhrály Slavistky 7:1! Z vyrovnaného souboje tak v posledních minutách udělaly sólo jízdu, na jejímž konci bylo interligové stříbro.

Nejvíce branek: Pokorná 7, Kordovská 5, Malá 5 – Jeřábková 6, Růčková 4/1, Martinková 3, Súkenníková 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 1:0. Diváci: 400.

Kateřina Keclíková, asistentka trenérky Slavie Praha: „Myslím, že rozhodla kvalitní obrana ve druhém poločase, kdy jsme přitvrdily. Získávaly jsme míče, tahaly jsme první a druhou vlnu a dávaly jsme z toho góly. Hlavní klíč úspěchu byl pohyb bez míče, protože se všechny hráčky nabízely a běhaly. Jsme rády, že jsme to zvládly."

Dávid Peter, trenér Baníku Most: „Zápas jsme měli dobře rozehraný a je škoda, že to holky ve druhé půli neudržely. Celkově byl ale soupeř lepší a zaslouženě vyhrál. Gratulujeme jim ke druhému místu a stříbrným medailím."

Iuventa Michalovce – HC Zlín 32:16 (15:8)

Házenkářky Michalovců už měly titul jistý, přesto si bezpečně i v posledním zápase základní části dokráčely k jednoznačnému vítězství nad Zlínem. Už o přestávce vedly Východňárky nad Zlínem vysoko 15:8 a i na konci měly na kontě dvojnásobný počet úspěšných střel než Zlíňanky. Svou třetí korunovaci vítězek interligy v řadě a sedmý titul v historii soutěže tak korunovaly hráčky Iuventy vysokou výhrou 32:16.

Peter Sabadka, trenér Zlína: „Gratuluji Michalovcům k vítězství v tomto zápase a celé WHIL. Kvalita hráček předurčuje tento tým k dalším úspěchům. Přeji jim, aby to v evropském poháru v další sezoně dotáhli co nejdále. My jsme chtěli ukázat, na co máme. Z 5:1 pro domácí jsme otočili na 7:6 v náš prospěch. Doufal jsem, že Iuventu ještě určitý čas potrápíme, ale právě v tom momentě se na nás přilepila trocha smůly. Dalším naším cílem bylo, aby se nám před play-off nikdo nezranil, což se povedlo, což mě potěšilo."

Slovan Duslo Šaľa – Sokol Písek 39:25 (18:12)

Čtyřiašedesát branek viděli diváci v Šaľe v zápase domácího celku a Sokola Písek. Domácí házenkářky dokázaly dostát roli favorita a nad českým celkem vedly už od desáté minuty. Po prvních třiceti minutách hry dělilo oba soupeře šest gólů. Své vítězství definitivně zpečetil domácí celek sedmibrankovou šňůrou mezi 48. a 52. minutou, kdy náskok Šaly narostl na patnáct branek a Slovenky pak v poklidu dovedly utkání k jasnému vítězství.

Nejvíce branek: Klučková 10/5, Bujnochová 6, Tulipánová 5, Tisajová 5 - Palasová 8, Kovářová 8/1, Kozáková 4. Rozhodčí: Zahradník, Budzák. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Vyloučení: 3:6. Diváci: 400.

Ondřej Václavek, trenér Písku: „V první řadě gratuluji soupeři k výhře a k 2. místu na Slovensku. Spokojený jsem jen s obranou v prvním poločase, respektive první dvacetiminutovce. Později se ukázala lepší kondice soupeře. V druhém poločase jsme propadli na středních postech. Trenér domácích určitě není spokojen s nepřesností jeho svěřenek, díky čemuž jsme na začátku drželi krok."

ŠKP Bratislava – SHK Veselí nad Moravou 32:32 (16:16)

Zcela vyrovnané bylo utkání v Bratislavě. Veselí přijelo do Bratislavy v omezené sestavě, diváci ale viděli na každé straně dvaatřicet branek. V dresu Veselí z nich patnáct má na svědomí Olšovská. Ve vedení se prostřídaly oba celky, v závěru ale vyrovnávací gól musely vybojovat Panenky. Z Bratislavy si odvezly alespoň bod, který však ani pro jeden tým nic nemění na jejich pozici v tabulce WHIL.

Nejvíce branek: Beňušková 8/2, Trunová 5, Martanovičová 5/3 – Olšovská 15/3, Vargová 6, Lukšíková 4, Šustková 4. Rozhodčí: Sivák, Oťapka. Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/2. Vyloučení: 6:5. Diváci: 100.

Zora Olomouc – Slavia Partizánske 24:19 (14:8)

Klíčový souboj pro postup do play-off boje o české medaile vybojovaly proti Partizánskemu házenkářky Zory Olomouc. Do zápasu vlétly s velkou vervou a rychle vedly 8:1. Po zbytek zápasu si držely šestibrankový náskok a stejně tak i v úvodu druhé půle. Partzánske zdramatizovalo zápas na začátku poslední desetiminutovky, kdy se dotáhly na rozdíl tří branek (19:16), závěr ale zase patřil Hanačkám, které si nakonec zapsaly pětibrankové vítězství.

Nejvíce branek: Gebre Selassie 4, Růžičková 4/1, Hvostaľová 3, Severová 3 – Bettáková 5, Hollá 3, Blažeková 3, Szökeová 3/3, Gerič 3. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 250.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Vůbec to nebylo lehké utkání a myslím, že o vítezství rozhodl začátek zápasu. Dařilo se nám ubránit všechny situace, na druhou stranu jsme se nedokázali vyvarovat nesmyslných technických chyb. Navíc se nám nepodařilo překonat pětadvacet gólů. Na tréninku se na to zaměřujeme, ale v zápase to nejde. Vyzdvihl bych i výkon Aničky Gebre Sellasieové, která v krizových momentech vzala zodpovědnost na sebe. Celkově předvedly holky bojovný výkon a já jsem moc rád, že jsme vyhráli, protože po těch nezdarech z posledních zápasů jsme se psychicky zvedli. Příští týden nás čeká rozhodující utkání se Zlínem, se kterým si to rozdáme o postup. Kdo vyhraje, ten postupuje, to je jasně dané. Je to pěkný dárek k dnešním narozeninám, ale oslavy si nechám na později.“