30.4.2016 otevřeno: 2115 x

Baník Most zvládl první krok směrem k finále, Plzeň prohrála s Veselím na sedmičky

Do sedmičkového rozstřelu dospěl vyrovnaný souboj mezi HC Plzeň a SHK Veselí nad Moravou. Do dramatického finále to dotáhly před domácím publikem i házenkářky Sokola Poruba, které ale v závěru těsně podlehly Baníku Most o jediný gól.

Play – off žen - semifinále

Sokol Poruba - Baník Most 20:21 (6:11), stav série 0:1

Házenkářky Sokola Poruba první souboj semifinále play-off v domácím prostředí prohrály těsně 20:21 a ocitly se tak na pokraji vyřazení. Přitom Poruba vstoupila do utkání dobře, dvakrát šla do vedení. Slabou chvíli si vybraly mezi 7. až 20. minutou první půle, kdy se Sokolky nedokázaly prosadit proti dobře organizované obraně Mostu v čele s brankářkou Müllnerovou. Baník otočil skóre z 1:2 na 8:2 a neustále si držel bezpečný náskok, který se vyšplhal až na sedm branek. Před přestávkou Poruba ztrátu zkorigovala na pět gólů a ve druhé půli pak šlapala Mostu na paty. Šest minut před koncem Kostelná srovnala a vypadalo to, že Poruba dotáhne obrat k dokonalosti. Jenže Most prokázal zkušenost, přidal tři branky a opět měl náskok na své straně. Tomašechová ještě brankou z trháku snížila 45 vteřin před koncem na rozdíl jediného gólu, ale Mostečanky nejtěsnější náskok ubránily. Odveta je na programu příští týden v Mostě.

Nejvíce branek: Marčíková 7/3, Kostelná 5, Minarčíková 3, - Růčková 7, Szarková 6/3, Súkenníková 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/3. Vyloučení: 1:5. Diváci: 150.

Ján Beňadík, trenér Sokola Poruba: „Jsem rád, že jsme konečně hráli v druhém poločase házenou. Zápas jsme zdramatizovali a ještě v posledním útoku jsme měli šanci na remízu. Nevyšlo nám to, ale jednoznačně jsme ukázali, že šance, které si vypracujeme a proměníme je, tak můžeme porazit každého. Ať je to Most nebo kdokoliv jiný a děvčata to snad pochopily. Musíme další zápas vyhrát, nic jiného nám nezbývá a já doufám ve čtyři stejné druhé poločasy, které jsme dnes předvedli.“

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Zažili jsme neskutečně dramatické utkání, kompliment pro oba týmy. Soupeř se ve druhém poločase vrátil do utkání, nikdy se v zápase nevzal. Věřili své síle a náš fantastický první poločas během nějakých dvanácti minut vygumovali. V závěru rozhodlo jednoznačně naše štěstí, ale pokud vedeme necelé dvě minuty před koncem o tři branky, měli bychom to trochu lépe ukočírovat. Udělali jsme ovšem dvě technické chyby a soupeř je využil. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a po trapasech doma s Michalovcemi a na Slavii jsme potřebovali velký úspěch a ten se dostavil. A pokud chce Ján zažít v Mostě čtyři druhé poločasy, tak já chci zase dva první poločasy.“

Play-out – první kolo

HC Plzeň – SHK Veselí nad Moravou 28:30 po sedmimetrových hodech (26:26, 16:17), stav série 0:1

Zcela vyrovnaný souboj sehrály házenkářky HC Plzeň v soubojích play-out s favorizovaným celkem Veselí nad Moravou. Mladý celek ze západu Čech se v prvním poločase prostřídal ve vedení se svým soupeřem, žádný z týmů si ale nevypracoval víc než dvoubrankové vedení. V úvodu druhého poločasu se sice domácí ujaly tříbrankového vedení, v závěru zápasu ale Veselí mocně stahovalo a Varjassiová trefou v poslední vteřině poslala utkání do sedmičkového závěru. V souboji sedmimetrových hodů udržely lépe nervy na uzdě Veselanky, které tak nakonec oslavily první výhru na cestě k zajištění interligy pro příští sezónu.

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: „S torzem týmu, které máme k dispozici kvůli zraněním, jsme podali jeden z našich nejlepších výkonů. Výsledku si hodně vážím, ale bohužel jsme nezvládli koncovku naší nezkušeností. Ať už to bylo na konci základní hrací doby nebo v sedmičkách. Kristýna Kubišová hrála po deseti měsících po zranění a byla naší stěžejní hráčkou. Nic není prohrané, my budeme bojovat do poslední chvíle.“

Slavomír Varga, trenér SHK Veselí n. Moravou: „Nebylo to podle našich představ, ale dokázali jsme v závěru enormní bojovností vyrovnat a vyhrát po sedmimetrových hodech. Jsme rádi za první výhru a budeme se připravovat na odvetu, protože nic není rozhodnuté.“

Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 23:29 (10:15), stav série 0:1

Ani druhý celek v regionu jihozápadu Čech neodolal útoku moravského soupeře. Házenkářky Zory Olomouc si v Písku vypracovaly pětibrankový náskok už v prvním poločase a ani po návratu ze šaten nepolevily v tlaku. Udržovaly si bezpečný odstup a své vedení dokonce v 50. minutě navýšily na sedm branek, což v samotném závěru domácí už jen zkorigovaly především zásluhou střelkyně Kovářové, autorky jedenácti gólů v zápase.

Nejvíce branek: Kovařová 11/2, Boorová 4, Kalčíková 4 – Růžičková 7/4, Trumpešová 5, Gebre Sellasie 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 110.

Ondřej Václavek, trenér Sokola Písek: „Do dvoj/troj zápasu jsme vstupovali s tím, že jsme mohli překvapit. Soupeř si na začátku utkání vytvořil náskok a ten si držel po celé utkání. Dnes jsme naneštěstí nepřekvapili, i když jsme k tomu měli blízko.“

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Poslední zápasy jsme měli obavy, protože jsme na tom nebyli psychicky zrovna nejlíp. Výsledek vypadá poměrně jednoznačně, ale předvedená hra byla vyrovnaná. Domácí hráčky hodně bojovaly a do poslední chvíle nebylo nic rozhodnuto.“