15.5.2016 otevřeno: 2682 x

První finálový zápas ovládly Slavistky, Most porazily 28:22

První finálové vítězství si připsaly házenkářky Slavie Praha a na domácí půdu si vezou skóre 1:0 na zápasy. Házenkářky Baníku Most soupeřkám podlehly poměrem 22:28.

Finále

Baník Most – Slavia Praha 22:28 (8:15), stav série 0:1

Házenkářky Slavie Praha dominovaly v prvním utkání na hřišti svého finálového soupeře Baníku od úvodních minut. Po první desetiminutovce hry to bylo 2:6, o přestávce to bylo už o sedm. Ve druhé půli se hra vyrovnala, korigovat ztrátu se ale Mostu nedařilo. Naopak Slavia postupně ještě náskok mírně navyšovala a na konci třetí patnáctiminutovky utkání to bylo už o deset branek (13:23). Až v samotném závěru utkání se Mostečankám podařilo vysoké manko mírně zmenšit především zásluhou přesné exekutorky sedmimetrových hodů Szarkové. Přesto Černí andělé v posledním domácím zápase sezóny podlehli soupeři a Slavia Praha vede ve finálové sérii 1:0.

Nejvíce branek: Szarková 9/6, , Martinková 3, Súkenníková 3 – Pokorná 6, Stellnerová 5, Rezlerová 3, Pešková 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 6/6 – 2/0. Vyloučení: 2:5. Diváci: 955.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Vyhrálo lepší mužstvo."

Petra Vítková, trenérka Slavia Praha: „Jsem ráda, že jsme tady dnes vyhrály, že jsme nepolevily, že tomu holky věřily. Zápas byl dost tvrdý, ale taková finále prostě jsou. Máme před sebou ještě jeden důležitý krok, nebude to jednoduché."