21.5.2016 otevřeno: 1519 x

Bronzové medaile vybojovaly Porubanky, Plzeň podlehla v souboji o 7. místo Písku

I druhé utkání souboje play-out dopadlo lépe pro písecký tým. Jihočešky porazily výběr Plzně ve druhém zápase 23:17 a potvrdily tak svou interligovou příslušnost pro další rok. Páté místo mezi českými týmy patří Zoře Olomouc, Veselí nad Moravou skončilo šesté.

Play-off - o 3. místo

Sokol Poruba – HC Zlín 26:20 (16:10), výsledek série 2:0

Ani házenkářky Zlína nedokázaly v odvetě překvapit. Soupeřkám ze Sokola Poruba podlehly Zlíňanky i podruhé, když prvních patnáct minut udrželi s Ostravankami krok, ovšem pak začala narůstat jejich ztráta na Porubu a o přestávce už ztrácely hráčky Zlína na protivníka šest gólů. Ani ve druhé půli se nedařilo hostujícímu týmu manko zkorigovat, Poruba si udržovala bezpečný minimálně pětibrankový odstup. Na začátku poslední desetiminutovky navíc Sokolky ještě zvýšily své vedení, v 50. minutě to bylo dokonce o osm (23:15). Zlín sice dokázal ještě skóre kosmeticky upravit, cestu za vítězstvím Poruby a jejímu zisku bronzových medailí už ale nezkomplikoval. Sokol Poruba tak slaví konečné třetí místo mezi českými interligovými týmy.

Nejvíce branek: Marčíková 5, Chovancová 4, Tomašechová 4 - Sobieská 4/4, Nygrýnová 3, Andrýsková 3, Novotná 3. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/4. Vyloučení: 1:3 (ČK: Gartnerová). Diváci: 311.

Jan Beňadík, trenér Sokola Poruba: „Jsem rád, že se nám podařilo v boji o konečné třetí místo potvrdit roli favorita a oba zápasy se Zlínem jsme zvládli. Ty zápasy byly velmi podobné a také u nás doma jsme už v druhém poločase kontrolovali průběh i stav střetnutí. Je zvláštní mluvit po zisku bronzu o tom, že jsem nespokojený, ale já to tak celkově prostě cítím. Po loňské sezoně, která nám vyšla skvěle, když jsme získali v Interlize bronz a v české části play-off stříbrné medaile, jsme trošku podlehli uspokojení. Zisku bronzu si musíme vážit, je to ocenění za celoroční dřinu a možná nám to všem dojde později, že jsme popáté v řadě skončili do třetího místa. Za velké pozitivum sezony bych určitě považoval to, že se nám podařilo zapracovat do sestavy další mladé odchovankyně, jako Konečnou nebo Mučkovou. Holky na sobě musí ještě hodně pracovat, ale v premiérové sezoně nejen ony ukázaly obrovský potenciál."

Peter Sabadka, trenér Zlína: „Průběh zápasu poznamenalo mnoho vyloučení, ale soupeř ovšem zaslouženě vyhrál. Myslím si, že série neměla jednoznačný průběh. Musím pochválit naše děvčata!"

O 7. místo

HC Plzeň – Sokol Písek 17:23 (11:12), výsledek série 0:2

První poločas rozhodujícího souboje série o udržení interligové příslušnosti pro příští sezónu byl v Plzni velmi vyrovnaný. Domácí tým si nenechal zkušenějšího soupeře z Písku odskočit a celých třicet minut mu šlapal na paty. Dramatických bylo i prvních dvacet minut druhé půle, ve 40. minutě šel domácí tým do vedení 16:14 a už už to vypadalo na šťastný obrat pro Plzeň, když Písek v 50. minutě znovu vyrovnal (16:16) a pěti brankami soupeřkám odskočil na 21:16. Na to už Plzeň nedokázala zareagovat ani závěrečné okamžiky zápasu zdramatizovat. V utkání tak Západočešky soupeři podlehly 17:23.

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: Odehráli jsme zápas, který odpovídá současnému stavu hráčského kádru. Bojovali jsme, Písek je zkušený tým. Chci poděkovat za bojovnost svým děvčatům. Chybí nám Bára Buchnerová a děvčata nejsou dostatečně silná. Byla to výborná zkušenost, ten rok jsme si užili. Šly jsme do toho psychicky připravené. Potkaly nás dílčí úspěchy, ale rozdíl mezi první ligou a Interligou je obrovský. Jsou tu kvalitní soupeři. Zprvu, v září, říjnu, bylo pro nás všechno nové. Potom jsme se krůček po krůčku posouvali. Zranění Buchnerové nás srazilo dolů. Taková hráčka týmu chybí. Na začátku sezony jsme začínali s opravdu nezkušeným týmem, ale tenhle rok dal hráčkám spoustu nového."

Ondřej Václavek, trenér Sokola Písek: "U nás panuje spokojenost s výsledkem, ale ani náhodou s předvedenou hrou. Z naší strany to bylo tupé. Jak jsem říkal v Písku, byl to více boj než házená. Příliš krásy utkání neprobralo."

Play-off - o 5. místo

Zora Olomouc - Veselí nad Moravou 30:22 (17:12), výsledek série 0:2

Házenkářky Zory Olomouc potvrdily proti oslabenému Veselí nad Moravou první vítězství i v odvetě a vybojovaly tak konečnou pátou příčku mezi českými interligovými celky. Po vyrovnané úvodní patnáctiminutovce domácí házenkářky rychle odskočily soupeřkám na rozdíl pěti tref (14:9). Ve druhém poločase zmobilizovaly Veselanky síly a zkorigovaly manko na rozdíl dvou tref, závěr zápasu ale ovládly Hanačky. Mezi 44. a 51. minutou nasypaly do sítě Veselí pět tref v řadě, zvedly tak svůj náskok na sedm gólů a bylo rozhodnuto. Olomouci patří za výhru 30:22 páté místo, Veselí skončilo mezi českými týmy šesté.

Nejvíce branek: Růžičková 6/3, Gebre Selassie 4, Kapsová 3 – Vinklárková 6, Olšovská 5/2, Varjassiová 4/3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/5. Vyloučení: 1:0. Diváci: 160.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Jsem rád, že jsme vyhráli. Zakončili jsme sezonu pátým místem. Přistoupili jsme k play-out zodpovědně. Ani náš výkon, myslím si, nebyl špatný. Páté místo je trošku zklamání. Neměli jsme kádr pohromadě, chybělo nám hodně zraněných. Veselí na tom zdravotně nebylo nejlépe, ale určitě to byl nepříjemný soupeř!"

Slavomír Varga, trenér SHK Veselí nad Moravou: „V tom složení, v jakém jsme nastoupili, jsme mohli těžko pomýšlet na lepší výsledek. Hráli jsme to s pěti hráčkami, které byly použitelné. Jsme rádi, že máme soutěž za sebou. Už přemýšlíme, jak kádr doplnit pro příští sezonu. Těžko se mi hodnotí celá sezona, když jsem nastoupil v jejím průběhu. Věřím, že taková sezona se nebude opakovat. Je zázrak, že jsme se zachránili v takové sestavě. Jsem spokojen se šestým místem. Vyšší ambice tým neměl!"