31.5.2016 otevřeno: 1178 x

Mistryněmi ČR v kategorii starších dorostenek Zora Olomouc

Mladé Hanačky i v druhém finálovém zápase proti Písku zvítězily poměrem 33:30 a získaly už počtvrté v řadě český mistrovský titul v nejstarší dorostenecké kategorii. Bronz získaly házenkářky Zlína, které si dvakrát poradily s Jindřichovým Hradcem.

Starší dorostenky Zory Olomouc získaly zlaté medaile v 1. lize starších dorostenek, když si v odvetném finálovém duelu proti Sokolu Písek pohlídaly náskok z prvního duelu. Ten ovládly na jihu Čech před týdnem poměrem 30:33, když o výhře rozhodly výtečnou pasáží okolo 40. minuty zápasu. Tentokrát byl obraz hry jiný, domácí Zora kontrolovala vývoj odvetného utkání a už před přestávkou si vybudovala rozhodující sedmibrankový náskok. Přestože Jihočešky bojovaly a průběh druhé půle zdramatizovaly, k úplnému obratu jim chyběl výraznější brankový příspěvek většího počtu hráček než dua spojek Svobodová – Kovářová. To už v prvním zápase zaznamenalo 21 branek z 30 píseckých, v neděli na Hané se pak Kovářová prosadila třináctkrát a Svobodová desetkrát. Kovářová se Svobodovou se tak postaraly celkem od 44 branek z celkových 60 zásahů Sokola ve finále, což je úctyhodné číslo, ale ne zisk týmové trofeje bylo třeba více branek z rukou jiných házenkářek. Olomouc tak i díky týmovějšímu projevu a širší lavičce zvítězila v odvetě 33:30 (18:13).

Mistryně ČR v kategorii starších dorostenek - Lubomírem Krejčířem vedený tým Olomouce. Foto: J. Vlček, fb DHK Zora Olomouc

Sérii o bronz pro sebe rozhodl také moravský celek, konkrétně Zlín, který základ úspěchu v sérii proti Jindřichovu Hradci položil rovněž v prvním zápase. U Vajgaru před týdnem valašský tým zvítězil o sedm branek, v sobotní odvetě na domácí palubovce pak Jihočešky zdolal 29:25 (13:14). Také druhý jihočeský celek v odvetě bojů o medaile nesložil zbraně, na zvrat nepříznivě se vyvíjecí série to však nestačilo, a také v odvetě si nakonec Zlín připsal výhru. V konečném pořadí se tak ze zlata raduje DHK Zora Olomouc, stříbro získal Sokol Písek, bronz putuje do Zlína a s nepopulární čtvrtou pozicí se musí smířit Jindřichův Hradec. Nejlepší střelkyní bojů o medaile byla písecká Sára Kovářová s 26 brankami. Ta opanovala v letošní sezóně pořadí střelkyň také v dlouhodobé části 1. ligy starších dorostenek a nejlepší českou střelkyní byla i v ženské WHIL. Celkem nasázela i s duely Českého poháru Kovářová v soutěžích ČSH v celkem 47 zápasech neuvěřitelných 400 branek!

Bronzová radost starších dorostenek Zlína vedených Zuzanou Juríkovou a Markem Kolářem. Foto: HC Zlín