6.6.2016 otevřeno: 1483 x

Pohár prezidenta SZH pro mladší dorostenky Iuventy Michalovce

Také v kategorii mladších dorostenek ovládly Česko-slovenský pohár slovenské celky. Ze zlata se radovaly pořádající Michalovce, české týmy uzavřely pořadí turnaje, když třetí skončily Ivančice, a až čtvrté pak házenkářky mistrovského DHC Plzeň.

Třídenní klání o Pohár prezidenta SZH ovládly také v kategorii mladších dorostenek slovenské týmy, z nichž byla nejúspěšnější domácí Iuventa Michalovce. Michalovce zvítězily ve všech třech zápasech - na úvod přehrály v slovenském souboji Nitru 39:30 (17:15), v sobotu nasázely čtyřicítku Ivančicím (40:33), aby si na závěr turnaje připsaly nejvýraznější výhru v souboji mistryň proti DHC Plzeň (38:23). České mistryně nakonec obsadily konečnou čtvrtou příčku, když v Česko-slovenském poháru prohrály oba duely proti Slovenským týmům a v pátek zdolaly 24:21 (12:10) Ivančice. Moravský klub si zajistil konečný bronz díky výhře nad celkově druhou Nitrou 36:30 (19:15). O pořadí na celkovém druhém až čtvrtém místě rozhodovalo skóre. To nejlépe vyznělo pro Nitru, která tak skončila stříbrná v slovenské lize i Česko-slovenském poháru, který v obou státech uzavřel letošní sezónu v kategorii mladších dorostenek.

Reprezentantky ČR na letošním Česko-slovenském poháru mladších dorostenek, DHC Plzeň a HK Ivančice (v tmavých tričkách) po ukončení finalové série bojů o český titul. Foto: A. Wipf

Česko-slovenský pohár dorostenek 2016
Výsledky - kategorie ml. dorostenky
datum čas utkání výsledek
pátek 3. června 2016 13.00 hod. Michalovce - Nitra 39:30 (17:15)
pátek 3. června 2016 17.00 hod. Ivančice - Plzeň 24:21 (12:10)
sobota 4. června 2016 11.00 hod. Nitra - Plzeň 28:25 (13:15)
sobota 4. června 2016 15.00 hod. Michalovce - Ivančice 40:33 (19:18)
neděle 5. června 2016 9.00 hod. Nitra - Ivančice 33:36 (15:19)
neděle 5. června 2016 13.00 hod. Plzeň - Michalovce  23:38 (12:23)

DHC Plzeň sázel především na defenzívu a v prvních dvou dnech turnaje inkasoval nejméně branek ze všech týmů. Nedělní konforntace se slovensými mistryněmi ale nedopadla pro Západočešky dobře ani z tohoto pohledu (38 obdržených branek). Foto: webové stránky Iuventy Michalovce