7.9.2016 otevřeno: 1621 x

Brankářka Slavie Kudláčková zavřela před Písečankami branku, v souboji mistrů slaví výhru Iuventa

Slavii Praha i Baník Most čeká o víkendu první utkání jejich poutě Pohárem EHF. V předehrávce zvítězily hráčky Slavie Praha nad Sokolem Písek vysokým sedmnáctibrankovým rozdílem, Baník Most na východě Slovenska podlehl Michalovcům.

WHIL - 2.kolo

DHC Slavia Praha - Sokol Písek 28:11 (12:6)

Začátek utkání byl z obou stran vlažný. Ve vedení se oba celky střídaly přibližně do 10. minuty, poté se vedení ujaly domácí hráčky a do poločasu svůj náskok postupně navyšovaly. V druhém poločase neuvěřitelnými zákroky zavřela Petra Kudláčková branku a o vítězství domácích hráček bylo rozhodnuto. Konečné skóre hovoří o jasné výhře domácích hráček, avšak jejich herní projev vedení klubu nepotěšil.

Nejlepší střelkyně: Galušková Veronika 6, Šetelíková (Stellnerová) Alena 5, Kutlvašrová 3 - Boorová 3, Jačková a Palasová po 2. Rozhodčí: Blanár, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 103.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: V prvním poločase jsme se snažily hrát rychle, ale pramenily z toho chyby v utóčné fázi hry. Skóre se dlouho nehýbalo na obou stranách. Ikdyž jsme dostaly málo branek, tak naší herní kvalitě to neodpovídalo. Nadstandarrtní výkon předvedla Petra Kudláčková v brance. Druhý poločas jsme utekly o více branek, projevil se rozdíl v naší herní kvalitě.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: Věděli jsme, že jedeme k jednomu z nejlepších družstev WHIL. Na 11 branek se nedá vyhrávat a to jakýkoliv zápas a musím jen zmínit fantastický výkon brankařky Kudláčkové. Bohužel nás zastavilo zranění Elišky Jačkové, která je pro nás stěžejní hráčkou.

Iuventa Michalovce - DHK Baník Most 30:26 (12:15)

Házenkářkám Baníku Most vyšla v Michalovcích první polovina zápasu. Na palubovce slovenského suveréna se český mistr rychle ujal vedení a do druhého poločasu šly hráčky Mostu dokonce s tříbrankovým náskokem. Vedení drželi Černí andělé na své straně i ve třetí patnáctiminutovce zápasu, ve 48. minutě ale Iuventa vyrovnala na 23:23 a následně překlopila vedení ve svůj prospěch. Závěr si pak Michalovce pohlídaly a připsaly si druhé vítězství v sezóně.

Tým Baníku Most si nepřeje utkání komentovat do návratu celku ze Slovenska.

Nejvíce branek: Levchenková 7/4, Holešová 6, Dubautsová 5 – Jeřábková 8, Mikulčík 5, Kovářová 5. Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1. Vyloučení: 2:4 (přímá ČK Jeřábková). Diváci: 900.