14.9.2016 otevřeno: 1363 x

Most potvrdil roli favorita, Slavia Praha těsně vyhrála v Porubě

Český mistr i vícemistr si kvůli víkendové účasti v Poháru EHF předehráli už ve středu svá utkání 3. kola WHIL. Zatímco Slavistky vybojovaly výhru doslova v posledních momentech zápasu, Mostečanky doma žádné drama nepřipustily.

WHIL - 3. kolo

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 21:22 (12:12)

Ve vyrovnaném utkání se oba celky střídaly ve vedení. Domácí házenkářky poprvé vedly v 10. minutě 4:3 a pak se jim podařilo náskok navýšit až na rozdíl tří branek 9:6. Slavia ale rychle prokázala svou kvalitu a skóre otočila na 10:9. Do šaten se nakonec šlo za nerozhodného stavu, když sudí neuznali branku Konečné, která padla se závěrečnou sirénou. Také ve druhém poločase skóre přelévalo ze strany na stranu. Skvělé zákroky předváděly obě brankářky Doláková a Kudláčková. Zápas se tak vcelku logicky rozhodoval až v dramatické koncovce. V ní měla více štěstí Slavia, která v poslední minutě měla za stavu 21:21 v držení míč a ještě výhodu přesilové hry. Po oddechovém čase (59:46) vstřelila vítěznou branku Galušková.

Nejvíce branek: Minarčíková 5, Kostelná 5, Šviráková 3 - Galušková 8, Kordovská 6, Šetelíková 2, Svobodová 2, Motejlová 2, Pešková 2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 1:2. Diváci: 211.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Za výkon jsme si minimálně bod zasloužili. Mohli jsme zápas rozhodnout dříve, ale udělali jsme chyby, na které jsme doplatili. Ale jsem rád, že naše výkony mají stoupající tendenci."

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Rozhodovaly výkony obran. Jsem ráda, že jsme s velkým štěstím zvládly závěr a vyhrály. Excelovaly gólmanky, holky bojovaly až do konce a dva body jsou pro ně velkou odměnu.“

DHK Baník Most - Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov 35:25 (21:8)

Vstup do zápasu vyšel podle papírových očekávání lépe domácím házenkářkám, které nad Prešovem měly jasnou herní převahu. Po prvních patnácti minutách Černí andělé odskočili soupeři na rozdíl devíti branek na 11:2. V poslední minutě prvního poločasu dostala červenou kartu hráčka Černých andělů Lucia Mikulčík. Přesto však domácí odcházeli do šaten za stavu 21:8 s dostatečně velkým gólovým náskokem. Druhý poločas začal brankou hráček Prešova, které pokračovaly v přesilovce z prvního poločasu, během které dokázaly navýšit své skóre o dvě branky. V třetí patnáctiminutovce Most zvolnil tempo a hráčky Prešova se začaly více prosazovat – poměr vstřelených branek byl 9:8 v jejich prospěch. Ve druhém poločase domácí výrazně prostřídali sestavu a na hřiště se dostaly mladší hráčky.

Nejvíce branek: Jeřábková 9, Mikulčík 4, Eksteinová 4, Kovářová 4 – Bačíková 9, Gajdošová 5, Vraňuchová 3. Rozhodčí: Zelenka, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/4. Vyloučení: 4 (přímá ČK Mikulčík):3. Diváci: 675.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Naše úloha v prvním poločase byla s naší základní šestkou ovládnout zápas, a to se nám velmi dobře podařilo. První poločas byl vynikající, zvládli jsme ho 21:8 a měli jsme ho pod kontrolou. Velmi dobře spolupracovala obrana s brankářem, byl jsem spokojený. Druhý poločas jsme velmi improvizovali, měli jsme tam kopec velmi mladých hráček, protože jsme ostatní hráčky chtěli ušetřit. Ke zranění Petry Růčkové a Simony Szarkové nám přibyla i červená karta od Lucie Mikulčík, což bylo neplánované a museli jsme tak improvizovat. Cílem bylo vyzkoušet si v oslabení hru 6:6 a dokonce z toho vyšla i hra 7:6. Na to, že to s námi hrály hráčky, které to s námi nacvičovaly jednou nebo dokonce vůbec, jsem velmi spokojený. Každý si zahrál a nikdo se nezranil. To je důležité. Chystáme se na Minsk a těšíme se na evropský pohár.“

Dušan Daniš, trenér ŠŠK SLŠ Prešov: „Nechali jsme si ujít začátek zápasu, ve kterém jsme si vypracovali slušné šance, které jsme však neproměnili. Ztráceli jsme míče a dostávali jsme se pod velký tlak domácího družstva, které dokázalo potrestat každou naši chybu proměněním v protiútoku na gól. A tím nám hrozilo největší nebezpečí, kterému jsme ale nedokázali čelit. Myslím si, že ve složení, ve kterém jsme tady byli, jsme uhráli solidní výsledek. Našimi chybami jsme se připravili o serióznější výsledek.“