17.9.2016 otevřeno: 1134 x

Michalovce nedaly šanci Olomouci, Zlín porazily Písečanky o jedenáct gólů

Ve třetím kole si dva body připsali na své konto favorité zápasů v Michalovcích a v Písku. Zatímco na jihu Čech se z vysoké výhry radovaly házenkářky Zlína, s vysokou náloží odjíždí z východu Slovenska hráčky Zory Olomouc.

WHIL - 3.kolo

Sokol Písek – HC Zlín 19:30 (11:10)

Po rychlém startu Písku (3:0) se v prvním poločase záhy hra vyrovnala a o přestávce dělila oba týmy jediná branka. Ještě i v první patnáctiminutovce druhého poločasu se domácí hráčky držely v kontaktu se soupeřkami, závěrečnou čtvrthodinu zápasu ale ovládly házenkářky Zlína. Mezi 40. a 60. minutou skórovaly Jihočešky jen čtyřikrát, zatímco na jejich síť se snesla střelecká smršť. Hráčky Zlína rychle navyšovaly svůj náskok až na závěrečkých jedenáct gólů.

Nejvíce branek: Palasová 4/2, Boorvá 3/1, Kozáková, Talafousová, Šelaisová a Součková po 2 – Očadlíková 8, Birkušová 6, Andrýsková a Nygrýnová po 4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2. Vyloučení: 2:1. Diváci: 135.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Věděli jsme, že Zlín je na vítězné vlně a je to kvalitní družstvo. Připravovali jsme se na jejich rychlý přechod do útoku. První poločas se nám ho dařilo eliminovat. Obrana nám fungovala převážnou část zápasu. Obdržené branky nebyly důsledek naší obrany, ale útoku. Nejsme schopni zakončovat ze spojek a pak dostáváme góly z druhé vlny. Vidím jednoznačný problém v našem útoku. Od 10. minuty druhého poločasu jsme začali mít problém se střelbou. Chybí nám hráčka, která vezme zodpovědnost na sebe, když se láme zápas, a dá rozhodující gól. Když se nám nedaří, dostaneme strach a bojíme se, že něco zkazíme. Budeme muset víc pracovat na psychice hráček a namotivovat je. Na hře Zlína se mi nejvíc líbilo, jak nás jejich hráčky vyučovaly ve hře jedna na jednu.“

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „Líbí se mi, jak je družstvo Písku vhodně hráčsky doplněné. Družstvo ukázalo kvalitu a hrají agresivní a vysunutou obranu. Nám tento fakt zkomplikoval situaci, kdy máme zraněné hráčky na středním postu. Věděli jsme, že na tuto ofenzivní obranu budeme muset zareagovat a spolupracovat s pivotem. Dařilo se nám využít přechodného útoku. V prvním poločase se nám to nevedlo. Dělali jsme spoustu technických chyb, domácí brankářka dobře chytala. Po prvním poločase jsem zatlačil na psychiku holek, aby se více zkoncentrovaly. Fyzicky jsme na tom dobře. Nakonec ale můžu pochválit družstvo i brankářku Stojarovou, která pochytala spoustu střel. Zápas měl podobný průběh jako v Partizánském. Začíná se ukazovat náročnost intenzity našich tréninků.“

Iuventa Michalovce – Zora Olomouc 37:20 (13:8)

Iuventa Michalovce jasně potvrdila svou dominanci na hřišti i papírové předpoklady. Domácí se rychle ujaly vysokého náskoku 6:1, pak se sice chytily i střelkyně Olomouce, Michalovce přibrzdily, manko ale nezkorigovaly. Ve druhém poločase pak přiložily Východňárky pod kotel. Ve 40. minutě to bylo už o deset a v závěru zápasu vedení domácí hráčky ještě navýšily. Pět minut před koncem dělilo oba celky už patnáct branek, přičemž pod vedení Michalovců se nejtučnějším písmem podepsaly Perederiyová s Rebičovou, do střeleckého zápisu ale promluvily téměř všechny hráčky soupisky slovenského celku.

Nejvíce branek: Perederiy 8, Rebičová 5, Chernova 4, Levchenko 4/1 – Sovová 6, Gebre Selassie 4, Chlandová 3. Rozhodčí: Sivák, Oťapka. Sedmimetrové hody: 4/1 – 2/2. Vyloučení: 5:5. Diváci: 600.

František Urban, trenér Iuventy Michalovce: "So vstupom do zápasu som veľmi spokojný. Pred prestávkou som prestriedal niektoré hráčky, čo súper využil na skorigovanie polčasového skóre. Súhlasím s trénerom hostiek, ktorého svojimi výkonmi zaujali Lafuente a Perederij. Výnimkou sú azda len tri technické chyby, ktoré brankárka Lafuente urobila pri vyhadzovaní lôpt do brejkov."

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: "Blahopřeji domácim k vítězství. Převaha herní kvality, především po přestávce, byla na jejich straně evidentní, výkonem mě nejvíc zaujaly brankářka Lafuente a pivotka Perederij. Co se týká našeho týmu, herně a hlavně výsledkově mě potešil první poločas."

HK Slavia Partizánske – ŠKP Bratislava 36:22 (20:9)