17.9.2016 otevřeno: 1475 x

Černí andělé si do zítřejší odvety nesou pětibrankový náskok

Rozdílem pěti branek porazily v úvodním zápase 1. kola Poháru EHF své soupeřky házenkářky Baníku Most. Běloruský tým BNTU-BelAZ Minsk zaskočily a utkání vyhrály poměrem 28:23. Odveta je na programu již v neděli v 18 hodin v Mostě.

Pohár EHF - 1. kolo

DHK Baník Most vs. BNTU-BelAZ Minsk 28:23 (13:9)

Černí andělé vstoupili velmi dobře do zápasu a zahájili ho brankou Sáry Kovářové. Až do 10. minuty byla hra velmi vyrovnaná a soupeři se přetahovali o vedení. V 18. minutě vstřelila branku Tereza Zachová a Mostu se poprvé podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Soupeř reagoval time-outem. Do konce poločasu se hostujícím hráčkám nedařilo střelecky prosazovat, v brance je výbornými zákroky likvidovala Dominika Müllnerová. Domácí hráčky naopak přidaly tempo a do šaten tak odcházely s čtyřbrankovým náskokem za stavu 13:9. Na začátku druhého poločasu se Mostu střelecky nedařilo, naštěstí to netrvalo dlouho a domácí reagovali na čtyři branky soupeře stejným počtem úspěšných střel za sebou. V 50. minutě měli na své straně Černí andělé již osmibrankové vedení, které stačilo k dotažení zápasu do úspěšného konce.

Nejvíce branek: Chmelařová 6, Kovářová 5, Jeřábková 4 – Mazgo 6, Silitskaya 6, Hutava 5. Rozhodčí: Povilas Petrušis a Tomas Barysas. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 1:2. Diváci: 352.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Poučeni z videa jsme očekávali zápas s velmi zdatným soupeřem. Hru Minsku jsme totiž znali ze Slováckého turnaje v Hodoníně. Věděli jsme tak, co nás čeká, a museli jsme se vyrovnat s jeho silnou fyzickou stránkou. Během hry jsme měli zápas pod kontrolou jen částečně, ale i to nám stačilo k vítězství, protože spolupráce s Dominikou Müllnerovou byla dnes výborná. Pochytala kopec důležitých míčů a alespoň nějakým způsobem nám fungovala obrana. Měli jsme několik nedorozumění, kdy šly dvě naše hráčky do soupeřky, a také jsme udělali moc chyb, které musíme do zítra odstranit. Z dnešního zápasu máme k dispozici videomateriál. Náš útok byl velmi disciplinovaný. Škoda, že jsme zahodili takových pět až šest balónů, mohli jsme první i druhý poločas od soupeře utrhnout ještě více. Hlavně jsme vytěžili všechny hráčky. Na spojkách to bylo důležité, mohli jsme tak udržet tempo zápasu. Věřím, že v přímém srovnání se soupeřem máme lepší kondici a dotáhneme tak tento dvojzápas do úspěšného konce.“

Konstantin Charovarov, trenér BNTU-BelAZ Minsk: „Dnešní hra byla dobrá, ale na to, jak v pohodě probíhala, jsme udělali strašně moc chyb. Přisuzuji to tomu, že jsme neznali mostecký tým. Po dnešním zápase to už ale bude jiné a doufám, že zítřejší zápas odehrajeme lépe. Pro diváky musel být dnešní zápas hodně zajímavý.“