18.9.2016 otevřeno: 1025 x

Házenkářky Olomouce zvítězily v Prešově a zlepšily tak bilanci svého slovenského turné

Házenkářky Olomouce se spravily chuť po vysoké prohře v Michalovcích dvěma body z Prešova. Olomoučanky tak ze svého slovenského turné vezou jednu výhru a jednu porážku.

WHIL - 4. kolo, předehrávka

Bemaco Prešov – Zora Olomouc 29:32 (12:17)

Házenkářky Zory Olomouc hned od začátku tahaly za delší konec a v 18. Minutě držely čtyřbrankové vedení 9:5. Přestože Prešov opakovaně ztrátu mírně korigoval, odnášely si pětibrankový náskok Hanačky i o přestávce do šaten. Ve druhém poločase se ale Prešov mocně dortahoval a ve 49. Minutě bylo vyrovnáno 22:22. Domácí hráčky cítily šanci bodovat a soupeřky si nechtěl nechat utéct, závěrečné minuty ale zvládly lépe hráčky Zory, které třemi brankami odskočily Slovenkám a ty už dokázaly jen koemsticky skóre upravit.

Nejvíce branek: Bačíková 8, Pavúková 4/4, Šutranová 4/1, Popovcová 4 – Hvostaľová 8, Salčáková 6, Kubáčková 4. Rozhodčí: Oťapka, Sivák. Sedmimetrové hody: 7/5 – 1/1. Vyloučení: 5:3.

Jan Bělka, tréner Zory Olomouc: „Zápas nebyl vůbec jednoduchý. Domáci tým hrál velmi dobře. Díky našemu nasazení a bojovnosti jsme vítězství uhájili až do konce, ale musím zopakovat, že to bylo velmi náročné. Zápas nebyl vůbec jednoznačný, skóre se stále přelévalo a jsem rád, že jsme to nakonec dotáhli do vítězného konce.”