18.9.2016 otevřeno: 2084 x

Házenkářky Mostu i Slavie postupují do druhého kola poháru EHF

Dvojnásobná česká radost! Český mistr i vicemistr jsou ve druhém kole Poháru EHF! Házenkářky Baníku Most sice ve druhém utkání podlehly soupeři z Běloruska rozdílem dvou branek, celkově však zvítězily poměrem 58:55. Hráčky Slavie po úvodní prohře ve Švédsku dokázaly v domácí odvetě přetlačit Skuru IK a o jediný gól za součtu skóre 45:44 postupují také do druhého kola. V něm se Slavia poměří s dánským Viborgem, Most s německým TuS Metzingen.

Pohár EHF - 1. kolo

BNTU-BelAZ Minsk - DHK Baník Most 32:30 (16:15), výsledek prvního utkání 23:28, postupuje Most

Domácí házenkářky Mostu, které dnes hrály v roli hostujícího celku, vstupily do utkání s 5brankových náskokem ze včerejšího zápasu. Dnešní utkání začal gólově Most dvěma brankami následované dvěma žlutými kartami Kateřiny Dvořákové a Petry Růčkové. Do 12. minuty byla hra velmi vyrovnaná. Následně však hráčky Minsku přidaly tempo a měly herně navrch. Ve 27. minutě odskočily na rozdíl 3 branek, který však stačily házenkářky Mostu do poločasu snížit na rozdíl branky jediné. Poločas tak skončil 16:15 pro házenkářky Minsku. Do druhého poločasu vlétl Minsk 3 brankami a začal se více střelecky prosazovat. Ve 37. minutě hrál Most dvojité oslabení, vyloučeny byly hráčky Dominika Zachová a Adriana Míšová. Během oslabení sebrala Markéta Jeřábková hráčkám Minsku míč a přes celé hřiště zakončila své sólo. V tu dobu byl stav 22:20. Do konce zápasu byla hra vyrovnaná a Andělé si nenechali soupeře odskočit na více než 4 branky. Konečný výsledek 32:30 pro Minsk znamená, že do dalšího kola Poháru EHF postupuje Baník Most, kde se potká s velmi silným německým vicemistrem Metzingenem.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Podle očekávání to byl dnes neskutečně těžký zápas. Takový jsem očekával i včera, ale to jsme soupeře po každé stránce překvapili. Včera nám nefungovala obrana 0:6, což je jinak naše silná stránka. Prvních 25 minut včerejšího zápasu bylo katastrofálních. Udělali jsme hodně chyb, ale dnes jsme si je rozebrali na videu. Prospěla nám změna obrany, protože na ni soupeř nebyl přichystaný. Věděli jsme, že v defenzivě bude zatažený, postaví obrovskou zeď na 6 metrů a na nás bude, jestli to dáme, nebo ne. Náš problém je, že máme skvělou útočnou a kombinační hru, ale když se nám soupeř postaví defenzivně, tak je to pro nás pak velký problém. Dnes jsme měli 3 nebo 4 velmi těžké situace, které jsme naštěstí zvládli. Musím pochválit tým, že jsme to dnes ustál hlavou po psychické stránce. Když jsme prohrávali o 3 až 4 branky, vypadalo to, že se to může i navýšit. Jsem moc rád, že jsme tento dvojzápas dotáhli do úspěšného konce.“

Konstantin Charovarov, trenér BNTU-BelAZ Minsk: „Včera jsem tvrdil, že dnešní hra bude zajímavější, a to z jednoho prostého důvodu – budeme lépe znát jeden druhého. Povedlo se, hra byla skutečně zajímavá. Troufám si říct, že kdybychom včera hráli tak jako dnes, celkový výsledek by byl jiný. Ale vítězí silnější, a tím byl soupeř. Blahopřeji Mostu k postupu.“

Slavia Praha – Skuru IK 23:18 (11:8), výsledek prvního utkání22:26, postupuje Slavia Praha

Házenkářky Slavie Praha zvítězily v odvetě prvního kola Poháru EHF nad švédským celkem Skuru IK 23:18 (12:8) a budou pokračovat ve své evropské pouti. Nejlepší střelkyní Slavie byla s osmi brankami Hana Kutlvašrová, tým trenérů Petry Vítkové a Ondřeje Václavíka podržela mnoha výbornými zákroky brankářka Petra Kudláčková. První utkání před týdnem ve Švédsku vyhrálo Skuru 26:22. Popis utkání čtěte zde.

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Líbalová, Moteljová 1, Rezlerová, Pešková 3, Novotná, Večeřová, Kordovská 3, Kutlvašrová 8/4, Novotná, E. Svobodová, M. Svobodová, Galušková 5/2, Stellnerová 1, Chlupová 2.

Nejvíce branek Skuru IK: Ahleová, Östlundová, Wallénová po 4.

Rozhodčí: E. Vitaku, A. Vitaku (Kosovo). Sedmimetrové hody: 7/6 – 4/2. Vyloučení: 2:6. Diváků: 425.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Jsme šťastné a spokojené. Děvčata odehrála velký zápas, skvěle zachytala Petra Kudláčková, výborně hrála celá obrana. Nejhůř mi bylo deset minut před koncem zápasu, kdy Švédky snížily na dva góly, ale pořád jsem věřila, že se opět dostaneme do čtyřbrankového vedení a postoupíme.“

Petra Kudláčková, nejlepší hráčka utkání: „Bylo to těžké, ale pár dobrých zákroků na začátku mi pomohlo a zjistila jsem, že i Švédky se dají ‚chytat‘. Holky mi hodně pomohly, obrana hrála suprově. Dostat jen osmnáct gólů s tak dobrým soupeřem je super. Naprostá spokojenost, s obranou i s vlastním výkonem. To, co bylo potřeba dochytat, jsem dochytala. Když jsme před koncem vedli jen o dva góly, tak mi bylo trochu mdlo, ale uklidňovala jsem se, že je ještě pořád dost času. Navíc ve Švédsku jsme se o dobrý výsledek přišli až v posledních dvou minutách. Tedy bylo všechno možné, obzvlášť tady doma.“