24.9.2016 otevřeno: 1241 x

Zlín ztratil svou neporazitelnost, podlehl Porubě

Ve 4. kole WHIL dnes uspěla Poruba ve Zlíně, Veselí doma proti Trenčínu, první body v sezóně si připsal Písek po výhře v Bratislavě a slovenský souboj Šala – Partizánské vyzněl pro domácí. Kolo vyvrcholí zítřejším duelem Slavia Praha - Most.

Čtyři utkání 4. kola měla na programu WHIL, jako předkrm zítřejšího očekávaného duelu mezi Slavii Praha a Mostem. Prvních bodů v sezóně se dočkal písecký Sokol, který uspěl na půdě ŠKP Bratislava, naopak Zlín poprvé tratil, když v domácím prostředí dokázal Porubě vsítit pouze 15 branek. Mnohem větší střelecký apetit dnes měly Panenky z Veselí nad Moravou, které s přehledem přehrály Trenčín. Kolo zahájila již minulou neděli předehrávka v Prešově, kde se z výhry radovala olomoucká Zora.

WHIL – 4. kolo

Veselí nad Moravou - Trenčín 36:25 (16:8)

Panenky měly raketový nástup do utkání, když už v čase 2.39 vedly 4:0! Hostující trenérka Zdena Rajnohová reagovala vzetím oddechového času a nasazením osobní obrany na Máriu Olšovskou, kterou ponechala téměř po celý zápas. Domácí celek přesto neustále zvyšoval své vedení, které již v poločase bylo osmibrankové, a to Veselí ještě zahodilo řadu vyložených šancí. I po změně stran náskok domácích házenkářek rychle narůstal a nebylo pochyb o tom, kdo získá oba body. Panenky dohrávaly v exhibičním tempu, což korunovala efektní akce celého týmu branku zakončená úspěšně Janou Šustkovou, nejlepší střelkyní zápasu.

Nejvíce branek: Šustková 9, Vargová 9/1, Olšovská 8 - Kostelná 8/5, Blažeková, Minarechová a Nejedlíková po 4. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 1/1 - 7/5. Vyloučení: 3:0. Diváci: 360.

Slavomír Varga, trenér Veselí nad Moravou: „Do utkání jsme šli s tím, že budeme pokračovat v trendu našich stále kvalitnějších výkonů. Zároveň jsme si chtěli vyzkoušet několik nových variant v útočné hře. A pokud jsme byli koncentrovaní, byl výkon takový, jaký jsem si představoval. Ve druhé půli jsme na koncentraci ubrali, především v obraně. Diváci museli být spokojení, viděli zajímavý zápas s množstvím branek.

Zdena Rajnohová, trenérka Trenčín: „Nepodařilo se nám zachytit úvod utkání a nedokázali jsme se vypořádat s kvalitou soupeře na postu spojek, vůbec jsme je nedokázaly ubránit. V útoku se nám nedařilo dostávat do vyložených akcí. Tam jsou příčiny naší vysoké porážky.“

Veselská Panenka Klára Kosinková střílí 14 branku svého celku do sítě Trenčína. Panenky dnešní duel zvládly ve velkém stylu. Foto: Hynek Zdeněk

HC Zlín – DHC Sokol Poruba 15:18 (10:11)

Velice málo branek naopak viděli fanoušci ve Zlíně, který před 4. kolem patřil mezi tři týmy, které v dosavadním průběhu sezóny neztratily ani bod. Sérii tří výher mu na jeho palubovce utnula Poruba, když domácím povolila v druhé půli všehovšudy 5 branek. Už začátek zápasu vyšel lépe Ostravankám, které se dostaly až do šestibrankového náskoku, o jehož výraznou část v koncovce poločasu přišly. Do šaten se odcházelo za stavu 10:11. Domácím hráčkám se podařil obrat, když po přestávce dokázaly jít do vedení 14:11, ale Poruba si vedení vzala zpět a zápas už nepustila. V druhé půli padlo pouze 12 branek, což bylo zapříčiněno také nadstanrdními výkony brankářek obou týmů, které byly nejlepším hráčkami zápasu. Zaskvěly se domácí Lenka Benedíková a porubská Markéta Doláková.

Nejvíce branek: Sobieská 5/3, Birkušová 3, Drotárová 3 – Marčíková 4/1, Kostelná 3/2, Tomašechová 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 124.

Lenka Černá, asistentka trenéra HC Zlín: „Musím pochválit náš tým za velmi dobrý výkon, myslím si, že nevyhrál lepší tým. Pokračovali jsme v trendu skvělých druhých poločasů. Podařilo se nám zhruba 20 minut nedostat od Poruby branku. Soupeř následně využil přesilových her a zápas rozhodnul.“

Peter Olšavský, trenér DHC Sokol Poruba: „Zápas se mi bude velmi dobře hodnotit. Náš tým splnil z velké míry to, co jsme si řekli. Velmi si pochvaluji naši defenzivu, ale bohužel jsme se nevyhnuli hluchým místům v naší hře. Důležité ale bylo, že jsme se po tomto hluchém místě dostali zpátky do hry. Dostat 15 branek za zápas je velmi solidní.“

ŠKP Bratislava – Sokol Písek 25:28 (15:15)

První výhry v sezóně a tedy i první výhry pod vedením Vladislava Jordáka dosáhly hráčky Písku, které zvládly koncovku vyrovnaného zápasu na půdě ŠKP Bratislava. O vyrovnanosti duelu svědčí fakt, že se oba týmy střídaly do vedení a až do 50. minuty si nedokázaly vypracovat větší než dvoubrankový náskok. Od stavu 20:21 se ale povedlo Jihočeškám odskočení na 20:24, následně 21:25, a i když domácí ještě dokázali snížit na rozdíl jedné branky, závěr zápasu již vyzněl pro český celek. Na konečných 25:28 upravila v posledních vteřinách zápasu Nicola Palasová.

Nejvíce branek: Raffasederová 5/2, Valovičová 5 - Šelaisová 6/2, Bullová 6, Boorová, Jačková, Kozáková a Michková po 3. Rozhodčí: Cibere, Rychvalský. Sedmimetrové hody: 6/4 - 2/2. Vylučení: 2:7. Diváci: 100.
Vladislav Jordák, trénér Sokola Písek: „Mám sice radost z výhry, ale s hrou jsem dnes nebyl spokojený. Bylo to utrápené vítězství, určitě jsme letos předvedli už lepší házenou, dnes nám nefungovala obrana, na které chceme stavět, ale zásadní problém je náš projev útoku. Ten nás trápí a trápil i dnes, i když 28 branek je určitě počet, jakým bychom se chtěli i nadále prezentovat. Opakuji ale, že je důležité, že jsme výhru vydřeli, myslím, že především díky širší lavičce.“

Šala – Partizánske 22:18 (12:8)

Nejvíce branek: Veselková 4/1, Bahylová 4 – Michnová 6, Hollá 3. Rozhodčí: Haščík, Sivák. Sedmimetrové hody: 5/2 - 3/1. Vyloučení: 7:5. Diváci: 650.

4. kolo - předchozí utkání: Prešov - Olomouc 29:32 (12:17)

4. kolo - zbývající utkání: DHC Slavia Praha - DHK Baník Most, neděle 25. září 2016, 17.00 hod.

4. kolo - volný los: Iuventa Michlaovce