25.9.2016 otevřeno: 1198 x

Repríza finále skončila remízou

V opakování loňského českého finále se týmy Slavie Praha a Baníku Most rozdělily o body rovným dílem, když Slavistky v posledních pěti minutách zápasu smazaly čtyřbrankovou ztrátu.

WHIL – 4. kolo

DHC Slavia Praha – DHK Baník Most 24:24 (12:14)

V Edenu sledovali diváci v neděli v podvečer kvalitní a napínavý souboj loňského mistra a vicemistra. Tempo a vývoj utkání od začátku až do 55. minuty diktoval Most, který střelecky táhly Matoušková, Mikulčík a Jeřábková. V posledních pěti minutách slavistické hráčky náskok hostujících dotáhly ze stavu 20:24 na 24:24, o což se postaraly Kutlvašrová s Galuškovou, a utkání tak skončilo remízovým výsledkem.

Nejvíce branek: Kutlvašrová 5, Galušková 4/1, Svobodová 3 – Mikulčík 6, Matoušková 5, Jeřábková 5. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 1:5. Diváci: 200.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Vzhledem k průběhu zápasu jsem za bod velmi ráda. Sahali jsme na konci zápasu ještě po vítězství, škoda, že jsme útoku nevyužili. Bylo to bojovné utkání a po zkušenosti z evropských pohárů jsme věděli, že se utkání lámou v posledních minutách. Proto i v průběhu zápasu, kdy jsme prohrávali o čtyři branky, jsme nic nevzdali a bojovali až do konce.“

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Remíza je pro oba týmy zasloužená.“