28.9.2016 otevřeno: 1573 x

Veselí prohrálo v Partizánském o branku, Most porazil Zlíňanky o devět

Kompletní páté kolo už zná své výsledky. Ve sváteční den odehrály české a slovenské týmy pět utkání, z vítězství se radovaly týmy Mostu, Slavie Praha, Šaľy, Partizánského a Poruby.

WHIL – 5. kolo

Sokol Písek - Slovan Duslo Šaľa 23:27 (12:16)

Domácí házenkářky držely s favoritem utkání krok do poloviny prvního poločasu, kdy během dvojnásobného vyloučení domácích hráček si Šalanky vytvořily čtyř brankový náskok. Ten se ukázal být pro vývoj utkání jako klíčový. Ve druhém poločase vedly hostující hráčky už rozdílem šesti branek, ale sokolky nesložily zbraně a čtyřmi slepenými brankami se dostaly na dostřel slovenským soupeřkám, ale dvě neproměněné šance a hlavně výborně chytající Haládiková, která se dostala do branky až na koncovku utkání, utnuly konec píseckým nadějím na bodový zisk.

Nejvíce branek: Bullová 4, Součková, Boroová, Palasová po 3 - Bujnochová, Pócsíková po 5, Tulipánová, Veselková po 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3. Vyloučení: 3 – 4. Diváci: 105.

Jan Slavík, asistent trenéra Sokola Písek: „Musím pogratulovat soupeři k vítězství a jsem rád, že jsme favorita potrápili. Bohužel rozhodla skutečnost, že jsme nedokázali přidat další gól, když jsme se dostali na dostřel dvou branek. V záběru podržela soupeře brankářka. S naším výkonem jsme ale maximálně spokojený a musím holkám poděkovat za předvedený výkony.“

Michal Lukačín, trenér Dusla Šaľa: „Věděl jsem, že dnes nás čeká těžký soupeř a těžký zápas a na to jsem upozorňoval děvčata. Letos je to úplně jiný Písek, než v minulých letech. Sledoval jsem utkání domácích na internetu a hráli velice dobře, což se mi dneska i potvrdilo. Písek hrál velmi agresivní obranu, se kterou jsme měli zejména v prvním poločase velké problémy. V druhé polovině prvního poločasu se nám začalo dařit v útoku a začali jsme dávat góly z rychlých útoků a z druhé vlny a náskok jsme si pohlídali do konce prvního poločasu. Ve druhém poločase jsme se dostali opět do jakési křeče a soupeř ucítil šanci. Stáhl manko na rozdíl třech branek, tady nám ale pomohlo střídání brankařek, když nová brankářka chytila dvě, tři vyložené šance. Pro nás je to vybojované vítězství a já jsem přesvědčený, že odtud se body nebudou vozit lehko.“

Sokol Poruba – ŠKP Bratislava 39:14 (14:8)

Házenkářky Sokola Poruba v posledním interligovém utkání před reprezentační přestávkou zdolaly ve středu poslední celek soutěže ŠKP Bratislava a připsaly si tak vůbec první domácí výhru v sezoně. O osudu utkání se podle očekávání rozhodlo už v samotném úvodu, kdy si domácí celek vytvořil pětibrankový náskok, který s přibývajícím časem jenom narůstal. Porubský kouč Peter Olšavský tak mohl dát šanci všem hráčkám z lavičky.

Nejvíce branek: Polášková 6, Revajová 6, Varmužová 4, Tomašechová 4 – Raffasederová 3, Ďuriňiková 3, Némethová 2. Rozhodčí: Pavelová, Brzósková. Vyloučení: 3:2. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2. Diváci: 186.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Holky k zápasu přistoupily tak, jak měly a na palubovce to bylo znát. Těší mě, že ani na chvíli nepolevily a zápas odehrály naplno. Jsem rád, že šanci dostaly všechny hráčky a ještě více, že všechny skórovaly."

Peter Hložek, trenér ŠKP Bratislava: „Výhra domácího týmu byla naprosto zasloužená. S věkovým průměrem týmu devatenáct let se ani nemůžeme na výsledky zápasů moc dívat. Naše hráčky se v Interlize učí hrát házenou. To je prostě realita a tomu odpovídají i naše výkony. Holkám i přes porážku nemohu nic moc vytknout.“

DHK Baník Most - HC Zlín 30:21 (15:10)

Mostecké házenkářky vstoupily do dnešního zápasu s jasným cílem – odčinit nepovedený závěr zápasu se Slavií. Skóre otevřela v první minutě domácí házenkářka Petra Růčková. Do 13. minuty byl zápas velmi vyrovnaný, ale už v 15. minutě se Černým andělům poprvé podařilo odskočit soupeři na rozdíl dvou branek. Zlínu však trvalo pouhé tři minuty, než skóre opět srovnal. Hostující házenkářky následně polevily, čehož využily domácí a ve 23. minutě získaly pětibrankový náskok, který si udržely až do konce prvního poločasu. První poločas tak vyhráli Černí andělé 15:10. Druhá půle začala brankou Zlína a dvouminutovým vyloučením domácí Michaely Borovské. Následovala velmi vyrovnaná hra, ve které ve 39. minutě brankářka Dominika Müllnerová dokonce chytila hostující Michaele Sobieské sedmičku. Posledních patnáct minut zápasu byl vzhledem k poměru vstřelených branek 10:3 v jasné režii Mostu. Černí andělé si tak splnili svůj cíl a spláchli žal ze zápasu se Slavií.

Nejvíce branek: Jeřábková 6, Zachová 4, Růčková 4, Kovářová 4, Szarková 4 – Andrýsková 4, Hradilová 4, Sobieská 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 675.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Věděli jsme, že nás čeká soupeř, který je momentálně v herní pohodě. Zlín je velmi disciplinovaný a momentálně má velmi dobrou formu. A právě jejich disciplína nám v dnešním zápase dělala problémy. Soupeř měl neskutečně dlouhé útoky a čekal na vhodnou příležitost. My jsme byli dost netrpěliví a právě trpělivost byla to, co jsme potřebovali. Zápas byl těžký, a to i přesto, že jsme ho vyhráli devítibrankovým rozdílem. Zlom přišel až kolem 45. minuty. Jsem rád, že jsme i takový zápas jasně vyhráli a dovedli ho do klidného konce. Chvílemi jsem si myslel, že to totiž bude velké drama. Dnes jsme protočili všechny hráčky, to bylo velmi důležité. Je to totiž naše cesta, kterou jsme si vytyčili. Jsem spokojený, že všechny hráčky podaly optimální a lepší výkon. Brankářky podaly skvělý výkon. Máme v nich velkou oporu.“

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „V tomto zápase nám citelně chyběly dvě střední spojky a s tím jsme nemohli mistrovi konkurovat. Byl to zajímavý zápas, ve kterém jsme ale nezvládli určité pasáže. Celkově se však dnes hrála zajímavá házená. Ve druhém poločase jsme se domácím přiblížili na 2 góly, což bylo zajímavé. Vzhledem k tomu, že nám chyběly střední spojky, bych chtěl naše holky za hru pochválit. Náš mladý tým ukázal svou kvalitu. Gratuluji mistrovi k vítězství, jeho výhra byla zasloužená.“

ZORA Olomouc – Slavia Praha 20:27 (9:13)

Hostující celek byl od začátku utkání lepším družstvem, od prvních minut diktoval vývoj střetnutí. Ten se v prvním poločase lámal v posledních třech minutách, kdy Pražanky zvýšily ze stavu 9:10 na poločasových 9:13. Po změně stran první desetiminutovku vyhrálo hostující družstvo 4:2. V další části utkání se domácím podařilo snížit na 16:19, víc jim už však soupeř nedovolil, čtyřmi brankami v řadě znovu navýšil vedení na sedmibrankový rozdíl a v závěru si své vedení pohlídal. V celém utkání byly ústředními postavami u obou týmů obě brankařky, domácí Lucie Rašková a hostující Petra Kudláčková, po zásluze byly obě vyhodnoceny nejlepšími hráčkami svých družstev.

Nejvíce branek: Gajdošíková 6/1, Kubáčková 5/2, M. Salčáková 3 - Šetelíková 5, Kordovská 5, M. Svobodová 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/0. Vyloučení: 3:4. Diváci: 200.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Blahopřeji soupeři k výhře. Zdálo se mi, že naše družstvo nebojovalo s takovým nasazením, jak by bylo na soupeře kvalit Slavie nezbytné. Holky hrály jakoby se svěšenými hlavami, chtělo to více bojovnosti. Dokladem je třeba poslední branka, která při větší pozornosti nemusela padnout. Dále si myslím, že jsme nehráli některé herní situace tak, jak jsme měli, a že pokud bychom je lépe vyřešili, mohli jsme Slavii potrápit daleko víc. Prostě jsme měli hrát s daleko vyšším nasazením, hráčky nestačily často soupeře ubránit a byly proto často vylučovány. Celkově jsme neodvedli tak bojovný výkon jako před týdnem v Prešově.“

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Myslím si, že závěrečné vyhodnocení obou brankařek vypovídá plně o průběhu utkání, naše střelba ze střední vzdálenosti byla prakticky nulová, naše děvčata se jen těžce vyrovnávala s osobkou na Kamilu Kordovskou, v utkání jsem nadělaly spoustu technických chyb, což se podepsalo na plynulosti hry, přesto bylo utkání zajímavé s dynamikou a rychlým pohybem hráček obou družstev.“

Slávia Partizánske – SHK Veselí nad Moravou 21:20 (11:10)

Maximálně vyrovnané utkání viděli diváci v Partizánskem. Domácí Slávia se sice ujala hned na začátku vedení, ale hostující Veselí jí stále šlapalo na paty. Udržovalo se maximálně v jednobrankovém dostřelu. Na začátku druhého poločasu se Panenky dokonce chopily čtyřbrankového náskoku (12:16)a ještě dvě minuty před koncem vedly o gól (18:19), potom však Partizánske dvě brankami v řadě vývoj otočilo, Veselanky ještě i vyrovnaly na 20:20, vítězný gól ale padl do jejich sítě dvě vteřiny před koncem utkání ze sedmimetrového hodu rukou Michnové.

Nejvíce branek: Michnová 7/1, Szökeová 5/1, Hollá 4 – Šustková 6, Soldánová 4, Olšovská 4. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 1:2. Diváci: 260.