30.9.2016 otevřeno: 1838 x

Most s přehledem naplnil roli favorita

Černí Andělé si s přehledem poradili na půdě ŠKP Bratislava, odkud si odvážejí výhru o 25 branek (17:42). Trenér Dávid byl spokojený a přiznal, že prohra bojujících domácích by nebyla tak výrazná, kdyby ŠKP proměňovalo šance.

Jednoznačného favorita měla předehrávka 6. kola WHIL, v níž hositilo ŠKP Bratislava, mladý tým, který jako jediný v letošním ročníku ještě nebodoval, mostecký Baník. Severočešky zápas pojaly jako přípravu na duely 2. kola Poháru EHF proti německému Metzingenu, experimentovaly se sestavou i variantou hry sedmi proti šesti, přesto zvítězily více než výrazným náskokem. Už do poločasu si vypracovaly výrazný náskok, ostatně o deset branek to bylo již v 17. minutě (2:12), který stále navyšovaly. Domácí hráčky v celém zápase dokázaly jen jedinkrát vsítit dvě branky po sobě (v 53. minutě snižovaly z 13:39 na 15:39) a konečné skóre se zastavilo na 17:42 (8:24). Reprezentační pauzu tak stráví český mistr na průběžném první příčce - to však především díky dvěma odehraným duelům navíc v porovnání s Michalovcemi a jedním oproti Slavii Praha.

Nejlepší střelkyní dnešního zápasu v Bratislavě byla Dominika Zachová, která se v neděli objeví i na srazu ženské reprezentace ČR. Češky v příštím týdnu čekají dva přátelské zápasy ve Slovinsku.

Nejvíce branek: Zachová 8, Mikulčik a Szarková po 6, Jeřábková 5 - Ďuriníková 5, Trúnková 3. Rozhodčí: Bočáková, Klieštiková. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/5. Vyloučení: 3 – 4. Diváci: 100.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Stanovili jsem si před zápasem hodně taktických cílů, včetně hry bez brankářky v různých herních situacích a jsme rádi, že nám vlastně vše vycházelo. Věděli jsme, že to pro nás ohledně výhry nebude až tak náročný zápas, ale ŠKP se velmi snažilo, hrálo na co má, a výsledek pro něj mohl být přízněvější, kdyby hráčky lépe proměňovaly své šance. Je vidět, že je to hodně mladý tým, kterému do buducna přeju mnoho zdaru.“