12.10.2016 otevřeno: 938 x

Ve šlágru kola podlehla Slavie Praha Michalovcům o tři branky

Tříbrankovou výhrou 30:27 ve prospěch hostujícího týmu Iuventy Michalovce skončilo utkání šlágru šestého kola nejvyšší ženské soutěže na hřišti Slavie Praha. Devíti brankami se blýskl reprezentační nováček seniorského A týmu Veronika Galušková.

WHIL - 6. kolo

DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce 27:30 (14:16)

Zápas se začal ve vysokém tempu, ani jeden z týmu na začátku zápasu však neodskočil do vedení o více než jednu branku. Až na konci prvního poločasu se hostující házenkářky ujaly dvoubrankového vedení. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. V posledních pěti minutách utkání sehrály roli zkušenosti. Hosté si svůj náskok pohlídali a zaslouženě si po dramatickém utkání odvážejí dva body na Slovensko.

Nejvíce branek: Galušková 9, Svobodová a Kutlvašrová po 4 - Perederiy a Wolingerová po 7, Levchenko 6. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2. Vyloučení: 2:4 (přímá ČK F. Urban). Diváci: 120

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: "Dostali jsme zbytečně moc gólů. V průběhu utkání jsme se drželi a myslela jsem si, že bychom mohli uspět. Jsem ráda, že nás Michalovce nepřeválcovaly tak, jak si asi všichni předpokládali. Jsem pyšná na holky, že bojovaly až do konce, že se snažily. Zvládly většinu taktických prvků. Ale spolupráce Michalovců spojka-pivot je smrtelná, z toho jsme dostali příliš mnoho gólů."