15.10.2016 otevřeno: 1440 x

Házenkářky Veselí převálcovaly Písek, Zlín porazil Zoru o pět branek

Rozdílem třídy porazily házenkářky Veselí nad Moravou tým Písku, přesvědčivě si se soupeřem z Olomouce poradily i házenkářky Zlína. V Šaľe podlehly házenkářky Sokola Poruba slovenskému soupeře 25:30. Jak komentovali utkání trenéři týmů?

WHIL - 6. kolo

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 36:14 (16:6)

Domácí tým nastoupil do zápasu oslaben o svou elitní kanonýrku Máriu Olšovskou, která má zraněnou ruku. Na hřišti to ale nebylo příliš znát. Zápas byl vyrovnaný pouze v úvodní čtvrthodině, v níž dominovaly brankařky obou týmů, Lekešová ve svatyni Veselí a písecká Neubergová. Poté plně převzaly otěže zápasy házenkářky Veselí, které si již do poločasu vypracovaly desetibrankový náskok. Po změně stran pokračovalo Veselí v útočné a nátlakové hře, se kterou si hostující tým nevěděl rady. Zápas tak skončil drtivým vítězstvím domácího celku.

Nejvíce branek: Šustková 8, Lukšíková 6, Vargová 6/1 – Kubišová 3, Boorová 2, Kozáková 2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/0. Vyloučení: 4 (ČK Pastorková):4. Diváci: 320.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Výsledek je pro nás hrozný. Podali jsme ostudný výkon. Soupeř byl jednoznačně lepší. Už v prvním poločase jsme vyprodukovali velké množství školáckých chyb, to by se týmu na takové úrovni rozhodně stávat nemělo.“

Slavomír Varga, trenér SHK Veselí n. M.: „Myslím, že před zápasem neexistoval tipující, který by uhádl, že zvítězíme takovým rozdílem. Písek má svou kvalitu, což dokázal v předchozích zápasech. Jsem moc rád, že po zápase v Partizánském podaly hráčky vynikající výkon. Opravdu musím dnes hráčky pochválit za to, že do posledního písmene plnily mé pokyny, na soupeře následně padla deka, ze které se nedokázal už dostat.“

Jana Šustková, nejlepší střelkyně utkání - autorka osmi branek. | Foto: Hynek Zdeněk

HC Zlín - DHK Zora Olomouc 22:17(14:10)

Začátek zápasu patřil jasně oběma brankářkám, když za prvních deset minut zápasu padly pouze dvě branky. Následně již ale začaly padat góly a to zejména do sítě Olomouce, která první poločas prohrála o čtyři branky poměrem 14:10. Začátek druhého poločasu vyšel lépe Olomouci, když dokázala snížit skóre zápasu na dvě branky. Poté ale už převzaly iniciativu hry domácí hráčky, které přesvědčivým výkonem porazily Olomouc poměrem 22:17.

Nejlepší střelkyně: Sobieská 6/4, Hradilová 6/1, Očadlíková 4 – Kubáčková 6, Gajdošíková 4/1, Fryčáková T. 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/1. Vyloučení: 8:4. Diváci: 146.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „Od začátku jsme byli jasně lepší, dobře jsme vstoupili do zápasu. Trošku jsme se nechali rozhodit velkým počtem vyloučení. V druhém poločase jsme ale zlepšili obranu, měli jsme šance a zaslouženě jsme dovedli utkání do vítězného konce.“

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Mrzí nás, že jsme prohráli, protože jsme do Zlína jeli pro body. Vůbec se nám nedařilo v útoku, kde jsme byli statičtí. Nevycházely nám ani kombinace, které jsme měli dohrávat trošku jinak. Taktéž jsme zcela nezvládli přesilové hry, kterým jsme se speciálně věnovali na tréninku.“

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba 30:25 (15:15)

Třetí porážku v letošním ročníku mezinárodní Interligy utrpěla Poruba v sobotu v Šaľe, kde nezvládla druhý poločas utkání. Po vyrovnané první třicetiminutovce domácí Šaľa utekla soupeři až na rozdíl osmi branek. Poruba sice manko zkorigovala, nakonec si však cennou výhru připsal slovenský tým. Ostravský celek prohrál venku poprvé, když tak nenavázal na výhry ze Zlína a Prešova.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „V prvním poločase si troufám říct, že jsme byli o něco lepším týmem. Ale dostali jsme zbytečně hodně branek. V tom druhém jsem holky nabádal, aby na výkon navázaly. To se nám ale vůbec nepodařilo. Naše obrana nebyla celkově dobrá, k tomu se přidala i nemohoucnost v útoku. Přestali jsme tahat útoky a hráli hodně alibisticky. Bylo to hlavně vidět na hře spojek. Báli jsme se chodit do zakončení, kdy v tom zůstala Alica Kostelné prakticky sama. Nechápu to, že jsme nechodili do zakončení. Nedařilo se ani našim brankářkám, měli málo zákroků. Selhali jsme v detailech hry. Když už jsme se třeba dostali do koncovky, přišla zbytečná technická chyba. Náš výkon nebyl ve druhém poločase vůbec dobrý.“

Nejvíce branek Poruby: Kostelná 8, Rechtorisová 6, Konečná 3. Rozhodčí: Cipov, Klus.

HK AS Trenčín – Slavia Partizánske 15:26 (10:11)