16.10.2016 otevřeno: 1303 x

Slavia Praha ani Baník Most v prvním zápase 2. kola Poháru EHF neuspěly

Házenkářky Slavie Praha prohrály v prvním utkání druhého kola kvalifikace Poháru EHF doma s dánským Viborgem HK 23:29. Střelecky v mezinárodním měření vynikla Galušková. Házenkářky Baníku Most sice zvládly dobře v Německu první půli svého měření s TuS Metzingen, druhý poločas jim ale vůbec nevyšel a do odvety jdou s osmibrankovým mankem.

Pohár EHF – 2. kolo

Slavia Praha – Viborg HK 23:29 (11:19)

Dánské favoritky se v první minutě ujaly vedení, na což však Kamila Kordovská dokázala zareagovat první trefou domácího výběru. V dalších sedmi minutách si ale Dánky, jinak též trojnásobné vítězky Ligy mistryň, vytvořily rozhodující náskok, když skórovaly šestkrát, Slávistky ani jednou. Ve 24. minutě vedly dánské soupeřky o deset branek. Ale ani za stavu 6:16 celek trenérky Petry Vítkové nekapituloval a bojoval dál. Do poločasu snížil na osm gólů a v dramatizování zdánlivě jednoznačného utkání pokračoval i ve druhém dějství. Z náskoku dánských soupeřek ukrajoval gól po gólu a opakovaně se propracoval k pětibrankovému rozdílu. Poslední desetiminutovka však vyzněla pro Dánky, které nepřipustily komplikaci, naopak svůj náskok ještě trochu zvýšily.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Je to dobrý výsledek, není to ostuda. Jsem ráda, že jsou moje holky schopné hrát i takovými evropskými hráčkami. Holkám nic nebudu vyčítat, věděli jsme, jaký náš čeká soupeř. Pochválím je za bojovnost, za to že to nevzdali. Taktických pokynů dostávala děvčata dost, ale měla je plnit hned od začátku, což nedělala. Proto nám úvod zápasu utekl. Ten zápas pro nás byla velká zkušenost a velká škola. Ve druhém poločase jsme dostali jen deset gólů, holky bojovaly. A i když jsme zkvalitnili obranu, náš výkon neměl na takového soupeře jako je Viborg. Holky zjistily ve druhém poločase, jak na ně, našly recept, a když jim ještě něco ukážeme na videu, tak budou vědět lépe, jak se připravit na odvetu. Tento výsledek mým hráčkám do právě do ní pomůže. Vrátily se zpátky do zápasu a to je důležité. Hned od začátku nám dali najevo, s jak kvalitním týmem máme tu čest. Dánky jsou rychlejší, dynamičtější, lépe individuálně technicky vybavené. Rozdíl mezi českou a dánskou házenou je ještě větší než šest gólů. Po poločase pohárového dvojzápasu jde o dobrý výsledek.“

Odveta se hraje v sobotu 22. října 2016 od 17.00 v hale ve Viborgu.

Nejvíce branek: Galušková 6/2, Kutlvašrová 5/1, Svobodová 4 - Norgaardová 8/1, Ströbergová 5/1, Storgaardová 4. Rozhodčí: Rakytinová, Tkačuková (Ukr.). Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 0:0. Diváků: 521.

TuS Metzingen – DHK Baník Most 30:22 (10:12)

První poločas v Metzingenu ovládli Černí andělé. Soupeře zaskočily a do šaten si hostující házenkářky nesly dvoubrankový náskok. V prvních pěti minutách druhého poločasu ale domácí tým vývoj zápasu otočil ze stavu 10:12 na 14:12 a pak si systematicky budoval náskok, který postupně narostl až do osmibrankových rozměrů (29:21). Ztrátu už Mostečanky nezkorigovaly a v odvetě budou dohánět osmibrankové manko.

Odveta je na programu 22. října v 18.00 v Mostě.

Nejvíce branek: Michielsen 7, Zapf 6, Loseth 5 – Jeřábková 7, Mikulčík 5, Růčková 3. Rozhodčí: Stokes, Bartlett (GBR). Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 1200.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: "Tento zápas byl utkáním dvou poločasů, kdy do prvního poločasu naše děvčata vlétla velmi dobře namotivována, držela se dodržování taktických pokynů a velké disciplíny, soupeře jsme doslova zaskočili a nedostal se do konce prvního poločasu do svého tempa. V obraně jsme se opírali o výborný výkon Dominiky Müllnerové a střeleckou potenci Lucie Mikulčík, poločas tak skončil v náš prospěch 12:10, což nikdo nečekal. V kabině jsme si řekli, že do druhého poločasu proti nám nastoupí úplně jiné tsunami, tato skutečnost se potvrdila hned v úvodních minutách, kde jsme dělali v útoku zbytečné chyby a soupeř nás trestal rychlými góly z první a druhé vlny. V tuto chvíli nás držela na dostřel Markéta Jeřábková svou přesnou střelbou ze vzdálenosti devíti metrů. Za stavu 16:14 jsme neproměnili rychlý útok a soupeř nás potrestal rychlou brankou, i přesto jsme se stále s Metzingenem drželi dobrého výsledku, v poslední deseti minutovce nás soupeř přehrával po všech stránkách. Tento výsledek z mého pohledu je moc krutý vzhledem k průběhu celého utkání."