18.10.2016 otevřeno: 955 x

Slavistky v Prešově nebodovaly

Házenkářky Slavie Praha prohrály v sedmém kole interligy v Prešově 23:27. V tabulce tak spadly na čtvrté místo a o víkendu je čeká odveta proti Viborgu ve druhém kole Poháru EHF.

WHIL - 7. kolo, předehrávka

Bemaco ŠŠK Prešov – Slavia Praha 27:23 (12:9)

Házenkářky Slavie odjížděly do Prešova hned bez čtveřice házenkářek – mezi nimi například chyběly zkušené Hana Kutlvašrová nebo Alena Šetelíková. Hned úvod zápasu se tak Pražankám příliš nevyvedl. Skóre otevřely až Prešovanky ve 4. minutě zápasu, první trefu proměnily ve střelecký zápis Pražanky až v 9. minutě. Před přestávkou se sice Slávistky na soupeře dotáhly na dvě branky rozdílu, Prešov si ale záhy vzal vedení zpět. Slavii se naopak vydařil vstup do druhého poločasu, kdy se přiblížila Prešovu na rozdíl jediného gólu, ve 42. minutě dokonce Novotná vyrovnávala na 16.16, zvrat ale hráčky Slavie nedokonaly. Prešovanky zapisují druhou letošní výhru za vítězství 23:27.

Nejvíce branek: Bačíková 7/2, Liebiedieva 6 - Galušková 4/2, A. Novotná 4, Moteljová 3, Kordovská 3, Pokorná 3, Chlupová 3. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 7/5 – 1/1. Vyloučení: 1:4 (ČK Pokorná).

Dušan Daniš, trenér Bemaca Prešov: „Konečně se nám podařilo zdolat silnějšího soupeře. Odehráli jsme zápas velmi koncentrovaně a naše vítězství je spravedlivé. Měli jsme velmi dobrý nástup, rychle jsme vedli 4:1 a 6:3. Pak nás soupeře dotáhl, ale my jsme se z toho probrali.“

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Myslím si, že rozhodla naše střelecká potence v útoku, kdy jsme měli mnoho šancí v útoku, ale nedávali jsme góly.“