22.10.2016 otevřeno: 838 x

Slavia Praha podlehla Viborgu v odvetě o čtrnáct branek a v Poháru EHF končí

Házenkářky Slavie Praha podlehly v odvetě druhého kola kvalifikace Poháru EHF v Dánsku domácímu Viborgu HK 22:36 a po domácí porážce 23:29 v této sezoně v pohárech končí.

Odveta 2. kola kvalifikace Poháru EHF

Viborg HK – Slavia Praha 36:22 (21:10)

Odvetný duel měl podobný průběh jako první klání před šesti dny v Edenu. Dánkám vyšel úvod zápasu, který slávistky nezachytily a rychle prohrávaly 2:6. V dalším průběhu prvního dějství se projevila větší zkušenost a lepší herní činnosti na straně domácích hráček, které získaly rozhodující náskok, o poločase činil jedenáct branek. Ve druhé půli se hra slávistek zlepšila, i když domácím šetřili síly. Nakonec Slavia prohrála o 14 gólů a je vyřazená.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Bohužel to bylo stejné jako před týdnem na Slavii, kdy jsme nezachytili jejich první a druhou vlnu. K tomu se nyní přidala dobrá spolupráce mezi křídlem a pivotem v podání Dánek. My jsme se v prvním poločase trápili při hře a střelbě spojek. Neproměnili jsme hodně šancí. Následně jsme se zvedli, trochu jsme snížili, ale poločasové skóre mluvilo pro Dánky. Druhý poločas jsme hráli o poznání lépe. Zase se ukázalo, že nemáme co ztratit, soupeř prostřídal a poslal do hry mladší hráčky. Od lepšího výsledku nás dělilo to, že jsme neproměňovali vyložené šance, jak z křídel, tak z náskoků. Ve druhém poločase jich bylo osm a to je proti tak silnému soupeři hodně znát. Bohužel byl až příliš znát rozdíl mezi dánskou a českou házenou. Dánky jsou, silnější, rychlejší, míče jím létají rychleji z ruky. I když jsme věděli, co budou hrát, tak byly schopné zareagovat a přehrály to jinak. A většinou z toho byl gól. Nedokázali jsme zachytit jejich útok. Holky si zaslouží pochvalu za to, že to prostě nevzdaly, že bojovaly. Přijeli jsme do Viborgu pro zkušenosti, hráli jsme proti jednomu z nejlepších týmů v Evropě. Byl to neuvěřitelný zážitek. V hledišti bylo tisíc lidí, hrálo se v krásné atmosféře. Tento dvojzápas s Viborgem nám určitě pomůže v dalších bojích v interlize, protože na tak silného soupeře v ní nenarazíme. Musíme si z toho vzít jen ta pozitiva a posunout se výkonnostně dál dopředu.“

Nejvíce branek Viborgu HK: Norgaardová 11, Storgaardová, Paulsenová po 4.
Nejvíce branek Slavie Praha: Kutlvašrová 7, Kordovská 5, M. Svobodová 4.
Rozhodčí: Simone, Monitillo (It.). Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/0. Vyloučení: 2:3. Diváků: 1075.

První utkání Slavia Praha – Viborg HK 23:29 (11:19), postupuje Viborg.