25.10.2016 otevřeno: 880 x

Ve šlágru kola zvítězili Černí andělé nad Šaľou o deset branek

Kvůli víkendovému zápasu proti Metzingenu dohrávaly házenkářky Baníku Most svůj zápas sedmého kola interligy proti Slovenkám ze Šaľy až v úterý. Po vyřazení z Poháru EHF si ale pořádně spravily chuť, zvítězily rozdílem deseti gólů.

WHIL - 7. kolo

Baník Most - Duslo Šaľa 30:20 (15:9)

V dohrávce sedmého kola interligy na domácí palubovce mostečtí Černí andělé přesvědčivě porazili HK Slovan Duslo Šaľa 30:20 (15:9). Od úvodních minut zápasu udávaly mostecké házenkářky tempo zápasu a už v páté minutě byl tříbrankový rozdíl ve skóre. Mostečanky náskok dále zvyšovaly a v polovině první půle už byl jejich náskok sedmigólový. Velkou oporou jim zejména v prvním poločase byla brankářka Dominika Müllnerová, která zlikvidovala dva sedmimetrové hody. Druhý poločas se nesl v obdobném duchu a hráčky Baníku si pohodlně udržovaly bezpečný odstup až na konečný desetibrankový rozdíl 30:20.

Nejlepší střelkyně: Kovářová 5, Mikulčík, Szarková, Jeřábková a Dvořáková po 4 - Bujnochová a Pöcsiková po 5. Sedmimetrové hody: 1/0 - 5/3. Vyloučení: 7:1. Rozhodčí: Pavlát, Točík.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Byl jsem velmi rád, že tento zápas byl tak brzy po pohárovém utkání s Metzingenem, protože jsme si potřebovali zlepšit náladu. Hráli jsme velmi dobře takticky a cíle, které jsme si před zápasem dali, jsme splnili. S výsledkem jsme velmi spokojený a zřejmě odpovídal průběhu zápasu.“