V česko-slovenských soubojích prolomila dominanci Slovenek jen Poruba

Hned trojice českých, respektive moravských týmů cestovala v sobotu na Slovensko a jen házenkářky Poruby dokázaly na slovenské půdě zvítězit a to ještě navíc vysokým dvacetibrankovým rozdílem. Úlohu favorita bezpečně ve Veselí nad Moravou zvládly házenkářky Baníku Most a v Bratislavě Michalovce.

WHIL - 8. kolo

SHK Veselí nad Moravou – Baník Most 13:28 (5:12)

Utkání ve Veselí bylo vyrovnané jen v jeho samotném úvodu, už v 10. minutě si vypracoval Most tříbrankový náskok 3:6. Následně oba týmy zahustily obranu natolik, až to vypadalo, že se na deset minut pokazila časomíra. Skóre se totiž měnilo až ve 20. minutě, kdy hostující celek odskočil na 3:7. Od tohoto okamžiku nebylo o vítězi utkání pochyb. Veselanky spoléhající hlavně na Šustkovou měly v útočné fázi obrovské problémy. Most hrál totiž v obraně hodně agresivně, za což pykal vysokým počtem vyloučených hráček. Na výsledek utkání to ale nemělo žádný vliv. Vítězství Mostu bylo zcela jednoznačné.

Nejvíce branek: Šustková 5, Vinklárková 3, Lukšíková 3 – Jeřábková 6/2, Szarková 6/3, Zachová 5. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 4/1 - 5/5. Vyloučení: 4:9. Diváci: 370.

Slavomír Varga, trenér SHK Veselí n. M.: „Jasně se ukázalo, kde je herní kvalita. Bylo poznat, že soupeř trénuje sedmkrát týdně se čtrnácti či patnácti hráčkami, zatímco my maximálně třikrát týdně s devíti. Tréninkový deficit není možné ošidit, navíc jsme měli zdravotní problémy. Gratuluji Mostu k vítězství.“

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Podařilo se nám brzy vytvořit náskok, což náš tým uklidnilo. V dalším průběhu hry jsme pak o osudu utkání rozhodli naší agresivní obranou, se kterou měli domácí velký problém.“

Slovan Duslo Šaľa – Zora Olomouc 39:25 (16:13)

Vyrovnaný byl souboj mezi Šaľou a Zorou Olomouc jen v první desetiminutovce. Pak si domácí tým začal budovat náskok, který nabyl před koncem prvního poločasu tříbrankového rozměru. Na začátku druhého poločasu se navíc Olomoučanky střelecky odmlčely a vedení domácího týmu narostlo na devět branek 25:16. Vysokou, přibližně desetibrankovou ztrátu se Hanačkám nepodařilo zkorigovat, v samotném závěru zápasu pak Slovenky svůj náskok navýšily a zvítězily vysokým čtrnáctibrankovým rozdílem.

Nejvíce branek: Königová 7, Bujnochová 7, Pócsíková 4 - Kubáčková 4, Hurychová 4/1, Bártová 3, Gajdošíková 3/1, Hvostaľová 3, Gebre Selassie 3. Rozhodčí: Oťapka, Sivák. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 6:5. Diváci: 850.

Jan Bělka, trenér DHK Zora Olomouc: „První poločas z naší strany byl velmi dobrý, měli jsme tam však nějaké neproměněné šance. Bohužel, nevyšel nám vstup do druhého poločasu, který nás totálně rozhodil, a úplně se nám rozpadla obranná fáze. Domácí tím zaslouženě vybojovali výhru."

Slavia Partizanske – Sokol Písek 27:18 (14:9)

I házenkářky Slavie Partizánske udržely doma dva body za souboj s Písečankami. Domácí měly do utkání raketový vstup. V 5. minutě to bylo 4:0 a lavička Písku brala time. Ani to Jihočešky neprobralo, první branku vsítila Šelaisová až ve 12. minutě za stavu 7:0 pro Partizánske. Bezpečný odstup si pak domácí házenkářky udržovaly až do konce poločasu a následně i v poločase druhém, kdy svůj náskok navýšily dokonce na deset gólů. Písečanky odjížděly domů s porážkou 18:27, nejtučnějším písmem se pod tento výsledek podepsala s jedenácti brankami Michnová.

Nejvíce branek: Michnová 11/4, Králová 4, Hollá 4 – Palasová 5/2, Jačková 4. Rozhodčí: Haščík, Sivák. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 4:7. Diváci: 250.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Do zápasu jsme nastoupili úplně nepřipravení a po nezodpovědném výkonu jsme prohrávali 1:9. Potom se zápas z naší strany trošku zlepšil, ale chyběla nám chuť po vítězství a po dobrém výsledku. Nastoupili jsme odevzdaní a nemělo to z naší strany žádné vyšší parametry. I přesto, že Partizánske nehrálo nijak výjimečně dobře, my jsme domácím výhru ještě ulehčili.”

HK AS Trenčín – Sokol Poruba 17:37 (9:20)

Ze souboje v Trenčíně udělaly házenkářky Sokola Poruba jednoznačnou záležitost. Domácí vedly jen za stavu 1:0, potom už diktovaly vývoj zápasu jen Porubanky, které už o poločase vedly 9:20 a ve druhé půli navýšily svůj náskok až na dvacet gólů. Střelecky nejvíce při chuti byly Minarčíková s Marčíkovou, do hry se však dostaly všechny hráčky soupisky a společně si tým vychutnal vysokou výhru 37:17.

Nejvíce branek: Minarčíková 9, Marčíková 6/2, Rechtorisová 5 – Blažeková 7/6, Matejíková 3, Zemanovičová 3, Ušiaková 3. Rozhodčí: Šimko, Vydra. Sedmimetrové hody: 6/6 - 2/2. Vyloučení: 0:5.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Za vítězství jsem rád. Stejně mě teší, že děvčata přistoupili k povinnostem zodpovědně, nepodcenila ani jednu situaci, přes chybičky podaly soustředěný výkon. Teší mě, že prostor dostala celá lavička a zahrály si všechny hráčky, což týmu jen prospívá.“

ŠKP Bratislava – Iuventa Michalovce 17:36 (9:18)