11.11.2016 otevřeno: 1368 x

První lize žen i nadále vládne Hodonín

Kompletně odehrané sedmé kolo za sebou má dosud velmi vyrovnaná druhá nejvyšší házenkářská soutěž žen. Ve dvou jeho šlágrech potvrdil roli favoritů Hodonín i Havlíčkův Brod.

1. liga žen

HC Plzeň - HK Hodonín 24:30 (11:12)

Ve velmi osekané sestavě dvou brankářek a sedmi hráček do pole vyrazil nováček prvoligové soutěže a současný lídr tabulky HK Hodonín na palubovku loňského účastníka interligy HC Plzeň. Týmu, který získal šestou výhru v řadě, chyběly kanonýrka Annamaria Birkušová, spojka Martina Marková nebo dorostenky Hedvika Nováková a Lucie Bydžovská. Hodonínský trenér René Gärtner se tak mohl opřít pouze o dvě brankářky a sedm hráček do pole, které střelecky táhly především slovenské hráčky Alžběta Tóthová (9/5 branek) a Laura Kováčiková (9 branek). Jihomoravanky však nelehkou situaci zvládly a po skvělém výkonu zaslouženě vyhrály rozdílem šesti branek 30 : 24 a i nadále zůstávají v čele prvoligové tabulky.

Devět statečných házenkářek Hodonína po výhře nad HC Plzeň. | Foto: FB profil HK Hodonín

H.Brod - Slavia VŠ Plzeň 25:20 (8:13)

Ve druhém šlágru sedmého kola 1. ligy žen proti sobě nastoupil druhý a třetí celek aktuální tabulky, tedy Havlíčkův Brod a Slavia VŠ Plzeň. Parádní ukázku vůle a bojovnosti předvedly domácí házenkářky, které do druhého poločasu vstupovaly s pětibrankovým mankem. To během druhé půle srovnaly a rozdíl ve skóre ještě navýšily o dalších pět branek ve svůj prospěch. „Před týmem žen letos již po několikáté smekám pomyslný klobouk. To, co předvedly holky v sobotu, byla ukázka jejich vůle, bojovnosti a srdcí, které všechny daly do hry a šly za svým cílem,“ řekl renér David Kučera k výkonu svých svěřenkyň.

Zora Olomouc B - HC Zlín B 32:20 (16:8)

Od tradičního derby mezi rezervami Olomouce a Zlína se očekávala vyrovnaná a bojovná házená. Očekávání se splnilo jen napůl. V bojovné hře své týmy držely především brankářky, které do 20. minuty, naprosto vyrovnaného prvního poločasu, dovolily soupeřkám protlačit do svých sítí pouze pět branek. Díky vysokému počtu technických chyb na obou stranách se vedení zápasu přelévalo z jedné strany na druhou. Rozhodnutí pak přišlo tři minuty před koncem prvního poločasu, kdy za stavu 11:8 domácí plně převzaly kontrolu nad utkáním a dovedly jej k vysoké dvanáctibrankové výhře.

Sokol V. Meziříčí - Poruba B 32:27 (20:15)

Z moravského souboje sedmého kola druhé nejvyšší soutěže žen se radovaly házenkářky Velkého Meziříčí, kterým se podařilo uhájit domácí palubovku a porazit zálohu Poruby o pět branek. V brankové smršti prvního poločasu se na straně domácích předvedly především kanonýrky Hana Hublová a Renata Škrdlová. Porubu střelecky společně táhly Nikola Varmužová a Michaela Sekulová.

Sokol Kobylisy - SHK Kunovice 29:30 (16:13)

V oslabené sestavě se házenkářky Kunovic vydaly napříč republikou, aby v pražských Kobylisích odehrály vyrovnané utkání sedmého kola první ligy žen. Průběžně šestý tým tabulky střelecky táhla kanonýrka Anna Balážová, která se do sítě domácí brankářky trefila hned jedenáctkrát. Kobyliské Sokolky v letošní sezóně trápí především velká nevyrovnanost výkonů, což potvrzuje fakt dvou výher s tabulkově silnějším soupeřem a následných pěti proher.

Sokol Vršovice - Otrokovice 28:32 (11:16)

Nevyrovnané výkony svazují i házenkářky Sokola Vršovice, které mají po odehraném sedmém kole na svém kontě bilanci dvou výher, remízy s Kunovicemi a čtyř proher. Vršovičanky v domácím prostředí body doslova odevzdaly tabulkovým sousedkám z Otrokovic, které do Prahy přijely pouze v devítičlenném složení. Ke čtyřbrankové výhře Moravanek střelecky dopomohla především Júlia Dolečková a Lenka Sekulová.