Most i Slavia vezou body ze Slovenska, Poruba zvítězila v Písku

České týmy byly v sobotu večer na Slovensku úspěšné. Házenkářky Slavie Praha i Baníku Most vezou z palubovek slovenských protivníků po dvou bodech. V jediném českém souboji zvítězily Sokolky z Poruby nad házenkářkami Písku.

WHIL – 10. kolo

Sokol Písek – DHC Sokol Poruba 17:29 (6:14)

V písecké Obloukové hale se v sokolském derby utkaly házenkářky Písku s týmem Poruby. Úvod utkání byl z bou stran plný nepřesností a technických chyb, první branka padla až ve třetí minutě a postarala se o ní hostující Minarčíková. Domácí diváci si na branku svého týmu museli počkat až do 7. minuty, kdy se ze sedmimetrového hodu trefila Palasová, v té době už ale vedly hostující házenkářky 5:1. Písecké hráčky měly celý první poločas v útoku velký problém s překonáváním porubské obrany i brankářky Dolákové, která v prvním poločase lovila míč ze sítě pouze šestkrát. Ve druhém poločase si hostující hráčky hlídaly svůj bezpečný náskok a nedovolily domácím přiblížit se na rozdíl méně než devíti branek. V posledních pěti minutách házenkářky Poruby svůj náskok ještě navýšily na rozdíl dvanácti branek a odváží si z Písku dva body za vítězství 29:17.

Nejlepší střelkyně: Součková 6, Palasová a Šelaisová po 3 – Minarčíková 6, Kostelná, Tomašechová po 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/5. Vyloučení: 2:2. Diváci: 100.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Osobně jsem čekal, že to utkání z naší strany bude horší. Nakonec jsme prohráli o dvanáct branek, což se na první pohled může zdát jako strašný výsledek, ale když srovnáte naší momentální výkoNnost a výkoNnost Poruby, tak ten výsledek pro nás není špatný. U Poruby je vidět dymamičnost, trénují šestkrát týdně a je to znát. Naše holky hrály to, co je aktuálně v našich silách. Mrzí mě, že jsme na začátku neproměnili několik vyložených šancí, to byl velmi důležitý aspekt utkání. Navíc jsme měli v prvním poločase velmi malou úspěšnost střelby. Pro mě osobně byla Poruba zatím nejlepším týmem, se kterým jsme tento rok hráli.“

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Jsem rád že se nám zápas z velké části vydařil tak, jak jsme chtěli. Plnili jsme to, co jsme si řekli. Samozřejmě, byly tam chyby, asi nejvíc mě mrzí že jsme dostali v přesilovce dvě branky, ve druhém poločase jsme měli asi od 7. minuty hluché místo, kdy jsme se nedokázali koncetrovat na hru a nevěděli jsme si rady v některých okamžicích, ale zvládli jsme to. Jsem rád, že se nám nikdo nezranil, čeká nás mnoho těžkých utkání, čeká nás Český pohár, čeká nís Challenge Cup a jsem rád, že jsme si dnes s chutí zahráli.“

Slávia Partizánske – Baník Most 17:22 (7:13)

Házenkářky Baníku Most vybojovaly v sobotu večer v Partizánskem dva body, které mohou mít v souboji na špičce tabulky cenu zlata. Hned v úvodu zápasu si házenkářky Baníku vypracovaly čtyřbrankový náskok a bezpečný odstup si udržovaly po celý poločas. Ve druhé půli hned v úvodu Černí andělé šňůrou pět branek zvedli svůj náskok už na deset gólů 18:8, pak si ale vybrali slabou chvilku a soupeř toho využil k výrazné korekci na 15:19. V závěru se Mostečanky vzpamatovaly a rozdíl mezi soupeři pohlídaly v pětibrankovém rozměru.

Nejvíce branek: Michnová 6, Gerič 5/3, Hollá 3 – Szarková 5, Mikulčík 5, Matoušková 4. Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/0. Vyloučení: 1:3. Diváci: 300.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Dnešní zápas v Partizánském príliš pozitivně ohodnotit nemůžu. Předvedli jsme nejhorší výkon v dosavadním průběhu sezóny, během celého zápasu jsme se nedokázali dostat do tempa a jako jediné pozitívum vidím fakt, že jsme dnes vyhráli, respektive se nám nezranilo žádné z našich děvčat.“

ŠKP Bratislava – Slavia Praha 24:39 (10:21)

Jednoznačné vítězství si v desátém kole zapsaly házenkářky Slavie Praha. Už na konci prvního poločasu vedly jedenáctibrankovým rozdílem, ve druhé půli tlak ještě vystupňovaly a nakonec slavily patnáctibrankovou výhru i přesto, že deseti brankami přispěla na konto Bratislavy Trúnková.

Nejvíce branek: Trúnková 10/2, Bahorecová 4/1, Vaninová 2 – Rezlerová 6, Pokorná 5, Svobodová 4. Sedmimetrové hody: 5/3 – 1/1. Vyloučení: 1:6.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Přijely jsme pro dva body, to jsme i splnily. Chtěli jsme vyzkoušet jiný typ obrany, vydrželi jsme celý zápas. Myslím si, že místy se nám dařilo, chvílemi jsme ale nedokázali pokrýt pivota, toho jsme bránily špatně. Druhý poločas nám nevyšel vůbec, dopustili jsme se mnohých technických chyb, zasloužilo by si to lepší výsledek. Určitě musíme zlepšit přihrávku a přechod tři na dva do přečíslení.“

Slovan Duslo Šaľa – Bemaco Prešov 26:21 (11:9)

Nejvíce branek: Klučková 6/4, Tulipánová 4, Königová 4, Pócsiková 4 – Šutranová 6/3, Liebiedieva 4, Demajová 3, Baíková 3. Rozhodčí: Bočáková, Klieštiková. Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/3. Vyloučení: 1:4. Diváci: 550.