13.11.2016 otevřeno: 1151 x

Hráčky Zory vysoko zvítězily v Trenčíně

Házenkářky Zory Olomouc splnily v Trenčíně roli papírového favorita a vybojovaly jasnou třináctibrankovou výhru 31:18.

WHIL – 10. kolo

HK AS Trenčín – DHK Zora Olomouc 18:31 (10:14)

Vyrovnaná byla v Trenčíně pouze první patnáctiminutovka zápasu, která skončila za stavu 7:8. Potom začaly Hanačky postupně budovat náskok, který narostl před přestávkou na čtyři branky (10:14). Na začátku druhé půle pak Moravanky v Trenčíně jasně dominovaly, rychle zvyšovaly svůj odstup před soupeřkami a ve 45. minutě to bylo už o deset. Střelecký výkon Zory se rozložil poměrně rovnoměrně mezi většinu hráček soupisky a tým bezpečně kráčel za vysokým vítězstvím.

Nejvíce branek: Blažeková 6, Minárechová 4, Zemanovičová 2, Takáčová 2 – Kubáčková 5/1, Fryčáková V. 4, Gajdošíková 4. Rozhodčí: Budzák, Zahradník. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 1:3. Diváci: 160.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: "Na zápas jsme přicestovali s respektem k soupeři, děvčata jsem nabádal k ostražitosti, aby se nám nestalo to, co v minulé sezóně. Hráli jsme zodpovědně, výsledek je jednoznačný. Navíc jsme asi desetkrát trefili břevno, takže vítězství mohlo být ještě výranejší. Každopádně jsem za něj rád."