20.11.2016 otevřeno: 950 x

Slavia Praha po výhře nad Šaľou přezimuje na třetí příčce

Do startu nového kalendářního roku se uložila Interliga k zimnímu spánku. Jedenácté kolo byl v tomto roce tím posledním. Poslední body si v letos ve WHIL zapsaly týmy Zlína a Slavie Praha.

WHIL – 11. kolo

HC Zlín - ŠKP Bratislava 34:14 (17:6)

Ihned od začátku zápasu se dostaly hráčky Zlína do vedení a postupně svůj náskok i tlak stále stupňovaly. V prvním poločase si dokázaly Zlíňanky vypracovat vedení 17:6. Druhá půle pak byla již opět zcela v režii Zlína. Kanonýrky rozstřílely bratislavskou síť a přesvědčivě porazily Bratislavu poměrem 34:14.

Nejvíce branek: Očadlíková 6, Sobieská 5/2, Kamenářová 5 – Trúnková 7/2, Némethová 6/1, Ďurinková 1. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 5:3. Diváci: 121.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „V úvodu zápasu jsme získali rychle náskok, když to bylo 11:3. Poté dostaly prostor hráčky méně vytěžované v tomto ročníku a zhostily se toho velmi dobře. Vyzkoušeli jsme si různé herní varianty, je to vždycky lepší, než to zkoušet v tréninku.“

Peter Hložek, trenér ŠKP Bratislava: „Věděli jsme, že dnešní zápas bude těžký, protože Zlín je velice konsolidovaný tým, který má dobré somatotypy a organizovanou obranu. Očekávali jsme velký tlak a ten také přišel. Nedokázali jsme se dostat přes obranu Zlína a měli jsme slabou střelbu. Zhruba to ale odpovídá tomu, že věkový průměr našeho týmu je 17 let. Gratuluji Zlínu k výhře a podle dnešního výkonu soudím, že by mohl hrát o špičku WHIL.“

Slavia Praha – Slovan Duslo Šaľa 23:22 (13:10)

Nejtěsnější možnou výhru vybojovaly v posledním zápase interligy v tomto kalendářním roce házenkářky Slavie Praha. Hostující tým byl o krok před soupeřem do 15. minuty. Pak čtyřbranková šňůra vedla k obratu ve prospěch domácího celku a do kabin šly Pražanky s tříbrankovou výhodou. Na konci třetí patnáctiminutovky ale dokázaly Slovenky využít slabé fáze Slavie a vyrovnaly na 17:17. Slavia sice znovu stáhla vedení na svou stranu, Šaľa jim ale šlapala na paty. Dalšího vyrovnání už však nedosáhla a dva body zůstaly v Praze.

Nejvíce branek: Galušková 6/3, Kutlvašrová 4, Kordovská 3 – Klučková 4/2, Pócsíková 4, Veselková 4. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 7:5. Diváci: 110.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „V závěru utkání jsem zazmatkovala a dala soupeři možnost vyrovnat, ale naštěstí z poslední střely netrefili prázdnou branku, proto jsme vyhráli. To beru na sebe. Chtěla jsem hrát přesilovku a potvrdit výhru, takže jsem sundala brankářku a poslala jsem další hráčku do pole. Myslela jsem si, že holky posledních 20 sekund v útoku vydrží, ale zakončili jsme již po sedmi sekundách a jejich gólmanka házela míč přes celé hřiště do prázdné branky. Naštěstí to netrefila. Na druhou stranu, kdybychom proměnili to, co jsme měli proměnit, tak bychom o našem vítězství rozhodli dříve. Soupeř hrál velkou část druhého poločasu sedm na šest, my jsme dlouho bránili. Pak jsme ale rychle ztráceli míče v útocích. Byl to bojovný zápas plný zvratů i vyloučení a jsem fakt šťastná, že jsme dokázali urvat dva body.“