Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.12.2016 otevřeno: 923 x

Dorostenky Slavie porazily Zlín o branku

Házenkářky Slavie Praha zvítězily v úvodním utkání Vánočního turnaje dorostenek v rámci Final4 Českého poháru ženy nad týmem Zlína rozdílem jediné branky. Zlíňanky se po většinu druhého poločasu držely ve vedení, závěrečné minuty duelu ale lépe zvládly Slávistky.

Vánoční pohár dorostenek: Slavia Praha – HC Zlín 27:26 (12:13)

Házenkářkám Slavie Praha se dobře vydařil vstup do utkání, když si nejprve vypracovaly dvoubrankové vedení 5:3 a mezi 10. a 15. minutou pak náskok navýšily dokonce na pět branek 9:5. Druhou patnáctiminutovku ale ovládly házenkářky Zlína. V jejich dresu se rozstřílela Vendula Hubová a Zlíňanky nejen že manko smazaly, ale v závěru poločasu skóre otočily na 13:11. Před odchodem do kabin z rychlého útoku korigovala na 12:13 Konáriková v dresu Slavie Praha.

I ve druhém poločase si vedení na své straně udržovaly házenkářky Zlína. Ve 40. minutě ale vyrovnání na 17:17 zajistila Josefína Issová. Zlíňanky si opět vzaly zpět vedení, Slávistky opět vyrovnaly (22:22), stále šlapaly soupeřkám na paty. Zlíňanky ale soupeře před sebe nepustily až do 59. minuty, kdy na 27:26 pro Slavii obracela Konáriková. Brankářka Scheichlová pak vychytala několik střeleckých pokusů Zlíňanek a poslední útok pak trenér Slavie Červenka pojistil přípravou v oddechovém čase čtrnáct vteřin před koncem. Gól Konárikové byl nakonec tím vítězným. Slavia Praha zvítězila 27:26.

 

Sestava a branky Slavia Praha: Pešková, Martinková, Brožová 2, Hendrychová 1, Vacková 2, Konáriková 6, Řezáčová, Schechlová, Šimánková 1, Novichikhkina 8, Issová 3, Šlejtrová, Řezáčová, Slabá 4/1.

Sestava a branky HC Zlín: Rybníčková, Hrbočková 1, Pavelková, Popelková 2, Sedláková, Hanačíková, Baumbachová 7/5, Polomíková 4, Plachá, Polášková 1, Hubová 11/1, Majzlíková, Jenáčková.

 

Foto: A. Vejrostová/chf.cz