27.12.2016 otevřeno: 996 x

V dorosteneckém finále Vánočního poháru se utkají se Slavií Praha Černí andělé

Házenkářky Baníku Most jsou druhým finalistou Vánočního turnaje dorostenek v Jindřichově Hradci. Ve druhém zápase dorosteneckého porazily tým Sokola Poruba 32:26 a zítra se ve finále utkají se Slavií Praha.

Vánoční pohár dorostenek: Baník Most – Sokol Poruba 32:26 (18:15)

Druhé utkání vánočního turnaje v Jindřichově Hradci bylo vyrovnané v úvodních třinácti minutách. Potom šňůrou pěti branek házenkářky Mostu soupeřkám odskočily na 11:7 a do konce poločasu si pak udržovaly minimálně tříbrankový odstup. Střelecky vynikaly především Stříšková, Dvořáková a Macháčková, na druhé straně nejhlasitěji odpovídala Desortová, která v utkání nastřílela do sítě soupeřek celkem patnáct branek.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, branku Poruby nejčastěji ostřelovala Desrotová, Mostečanky si však udržovaly bezpečný odstup a pět minut před koncem to bylo o sedm gólů 30:23. V rozhodnutém utkání už Porubanky nedosáhly ani výraznější korekce a v zítřejším zápase se utkají o třetí místo s týmem HC Zlín.

Sestava a branky Baníku Most: Pavliščáková, Ulbertová, Dvořáková 4, Srpová 1, Stříšková 9, Koutenská, Hrbková 4/3, Rubínová 1, Šípová 5/1, Ferencová 3, Macháčková 5, Házlová.

Sestava a branky Sokola Poruba: Posmyková, Mihačová 1, Desortová 15/3, Dluhošová 4, Weissová, Kišnerová 4, Blahová A., Mišková, Blahová E.Gržová 2, Šmídáková, Bestová.