27.12.2016 otevřeno: 1298 x

Sokol Poruba je prvním finalistou letošního Českého poháru žen

Házenkářky Sokola Poruba zdolaly v prvním semifinálovém duelu Final4 Českého pohár žen Slavii Praha 28:22. Jsou tak prvním finalistou letošního ročníku soutěže. Soupeřem jim bude Baník Most nebo HC Zlín.

Final4 Českého poháru žen – Semifinále: Slavia Praha – Sokol Poruba 22:28 (10:12)

Pět minut a jen jedna branka. To byla gólová bilance prvního semifinálového zápasu Final4 Českého poháru žen v jeho úvodních minutách. Tato branka padla do sítě Slavie Praha a Slávistky se dlouho ne a ne prosadit. Tedy téměř celých devět minut. Výborně chytala brankářka Doláková, slavistické střelbě chybělo na přesnosti. Poprvé se prosadila až Líbalová v 9. minutě zápasu (1:4). Pak jakoby ztratily střeleckou mušku Porubanky. Ve 13. minutě totiž Slavia otáčela už na 5.4. Poruba se ale opět vzpamatovala, vzala si zpět dvoubrankové vedení, šňůrou čtyř branek jí ho opět přebraly Slávistky (5:7, 9:7). Před poločasem se ale vedení ustálilo na straně Poruby (10:12).

Ve druhém poločase se z počátku skóre tahalo, závěr utkání ale zcela ovládly Porubanky. Poslední patnáctiminutovku vyhrály poměrem 10:4 a vypracovaly si rozhodující rozdíl po vysoké šestibrankové vítězství, pod který se nejtučnějším písmem podepsaly Rechtorisová, Marčíková, Konečná a brankářka Doláková.

Tým Sokola Poruba je tak prvním finalistou Českého poháru žen. Jeho soupeř bude znám po skončení utkání mezi HC Zlín a Baník Most. Finále je na programu zítra v 15.00, živě jej můžete sledovat na ČT Sport.

Nejvíce branek: Pokorná 6/2, Kutlvašrová 5, Svobodová 3, Galušková 3/1 - Rechtorisová 8, Marčíková 5/1, Konečná 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2.  Vyloučení: 1:4. Diváci: 327.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Tento zápase se nám vůbec nepovedl. Byli jsme příliš pasivní v útoku a nebyli jsme schopní prosadit se na obranu soupeře. Ve druhém poločase jsme se dokázali dotáhnout, ale zase nás zradila obrana.“

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Z našeho pohledu to byl zvládnutý zápas. Nečekal jsem, že vyhrajeme tak vysokým rozdílem. Těší mě, že se hráčky dokázaly nastartovat do obratů. Více jsme chtěli a věřím, že podobně se nám povede i zítra.“