28.12.2016 otevřeno: 829 x

Třetí místo na Vánočním poháru dorostenek vybojovaly házenkářky Zlína

Házenkářky HC Zlín zvítězily v zápase o třetí místo Vánočního poháru dorostenek nad týmem Sokola Poruba 32:20. Vybojovaly pohár a prémii pět tisíc korun.

Vánoční pohár dorostenek: HC Zlín – Sokol Poruba 32:20 (14:14)

V prvním poločase zápasu o třetí místo se oba týmy střídaly ve vedení. Žádný z týmů však soupeři neodskočil víc než na dvě branky rozdílu. Naopak druhý poločas zcela ovládly Zlíňanky. Mezi 37. a 53. minutou se Porubanky nedokázaly ani jedinkrát prosadit! Naopak do jejich sítě nasázely házenkářky Zlína deset branek v řadě a soupeřkám tak odskočily na rozdíl devíti tref 25:16. Svou dominanci pak házenkářky Zlína potvrdily v závěru, kdy navýšily náskok na třináct gólů a Poruba v závěru zvládla jen kosmetickou korekci.

Sestava a branky HC Zlín: Rybníčková, Hrbočková 4, Pavelková, Popelková 7/1, Sedláková, Hanačíková 5, Baumbachová 4/1, Polomíková 2, Plachá 4, Polášková 4, Hubová 1, Majzlíková, Jenáčková 1/1.

Sestava a branky Sokola Poruba: Posmyková, Mihačová 1, Desortová 7/2, Dluhošová, Weissová, Kišnerová 1, Blahová A., Mišková, Blahová E. 3, Gržová 4, Šmídáková 3/1, Bestová 1.

Marek Kolář, trenér HC Zlín: "Do poločasu bylo utkání vyrovnané, ve druhé puli jsme začali soupeře přehrávat a proměňovat rychle útoky. Děvčata si zaslouží pochvalu za přístup k oběma zápasům. Kromě nevydařených posledních dvou minut v zápase se Slavii odehrály holky pěkný turnaj i ve značně omezené sestavě. S turnajem jsme moc spokojeni a jsme rádi ze v rámci Českého poháru máme možnost si zahrát proti kvalitní hře soupeřů v Čechách, které normálně nepotkáme v soutěži."