28.12.2016 otevřeno: 1368 x

Vánoční pohár dorostenek vyhrály házenkářky Slavie Praha

Házenkářky Slavie Praha zvítězily v zápase o první místo Vánočního poháru dorostenek nad týmem Baníku Most 23:22. Odměnou jim je pohár a prémie 15 000 korun.

Vánoční pohár dorostenek - finále: Slavia Praha – Baník Most 23:22 (12:11)

Házenkářkám Slavie Praha skvěle vyšel vstup do utkání. Rychle se ujaly výrazného vedení, ve 13. minutě to bylo 7:3 pro Pražanky, o pět minut později 10:4. Ještě před poločasem ale házenkářky Mostu manko zkorigovaly a o přestávce byl rozdíl ve skóre jen jednobrankový. Ve druhém poločase se oba týmy přetahovaly o minimální vedení, závěr ale zvládly lépe Slávistky. Druhý poločas přitom charakterizovalo množství tref, které rozezvonily brankovou konstrukci, a také výkony brankářek. Minutu před koncem držely dvoubrankové vedení Slavistky a Mostečankám už povolily jen jednu trefu.

Sestava a branky Baníku Most: Pavliščáková, Ulbertován 1, Dvořáková 1, Srpová 1, Stříšková 5, Koutenská, Hrbková 3/3, Rubínová, Šípová 4/1, Ferencová 2, Macháčková 5, Házlová.

Sestava a branky Slavia Praha: Pešková, Martinková, Brožová 1, Hendrychová 2, Vacková 3, Konáriková 5, Řezáčová, Scheichlová, Šimánková 1, Novichikhkina 5/2, Issová 2, Šlejtrová, Řezáčová 1, Slabá 3.

Michal Červenka, trenér Slavie Praha: „Bylo to příjemné zpestření ván očních svátků. Hodnotím to pozitivně. Takový zápasů bychom měli hrát více. Byl vyrovnaný až do konce a měl i vysokou kvalitu. Ukázalo se, že v této kategorii spolu hráčky mohou hrát a je škoda, že podobných měření není víc.“

Radek Maďara, trenér Baníku Most: „Na turnaj jsme jeli s tím, že jsme několik týdnů prakticky nehráli házenou. Reprezentační pauza, zranění… byl jsem moc rád, že svaz pořádá takovýto turnaj. Jeli jsme si po dlouhé době užít házenou a nevěděl jsem, co po stránce výkonu očekávat. Jsem relativně spokojený. Věděli jsme, že se Slavií to bude těžký zápas, vždycky je o těžký zápas. Ztráceli jsme šest branek, pak jsme to dotáhli, ale stálo nás to moc sil. Zápas měl dramatičnost, teď už je v podstatě jedno, kdo vyhrál. Principiálně šlo o házenou, která si myslím, že byla pěkná. Bylo to i trošku o štěstí, ale to je sport. Děvčata bojovala do poslední chvíle.