24.10.2009 otevřeno: 790 x

V duelu mistrů zvítězilo ŠKP Bratislava

Tři zápasy dnes byly odehrány z pátého kola nejvyšší soutěže házenkářek. Pozornost na sebe poutalo především utkání mezi ŠKP Bratislava a Veselí nad Moravou. Dramatický zápas byl k vidění ale také v Písku, který v napínavém závěru získal oba body v utkání s Michalovcami.

WHIL – 5.kolo

Písek – Michalovce 27:25 (13:15)

V prvním poločase se oba týmy střídaly ve vedení, v začátku měly navrch hostující Michalovce, které se dostaly do vedení především díky čtyřem brankám spojky Obšatníkové. V 16.minutě se podařilo Písku šňůrou tří branek získat vedení 10:6, ale pět gólů v řadě hostujících házenkářek převážilo vedení opět na stranu hostů. Michalovce vedení udržely do poločasu, který vyhrály 15:13. Hned v úvodu poločasu získaly hostující házenkářky vedení 17:13 a skóre v jejich prospěch vydrželo do 42.minuty a stavu 21:19. Další minuty byl zápas opět jako na houpačce, čtyři góly domácích znamenaly stav 23:21, aby čtyři branky hostujících hráček vrátily převahu (25:23) na stranu Michalovců. Závěrečné minuty ale již patřily domácím hráčkám, které za vydatné podpory naplněné haly dokázaly srovnat ze dvou sedmimetrových hodů krok a dalšími dvěma brankami v posledních minutách definitivně rozhodly o svém vítězství.

Nejlepší střelkyně Písku: Vrabcová 6/3, Krouská 6, Dvořáková 4

Nejlepší strelkyně Michalovců: Obšatníková 8, Škľaruk 6, Hricíková 3

Sedmimetrové hody: 8/6 - 2/1, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 250

Trenčín – Partizánske 26:23 (11:9)

V začátku zápasu se zdálo, že utkání bude jasnou záležitostí domácích hráček, když Trenčín vedl již 9:4. Hostující házenkářky se ale pomalu dostávaly do tempa a v poločase prohrávaly jen o dva góly. Ve druhé půli dokázaly poprvé srovnat na 13:13 a poté dokonce získat mírné vedení na svoji stranu. Trenčín ale nechtěl o své první body v letošní sezóně přijít, zápas opět obrátil ve svůj prospěch a v dramatické koncovce první vítězství také uhájil.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 5, Drotárová 4, Ďuržová 4, Žideková 4/1

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Blažeková 11/5, Košíková 5

Sedmimetrové hody: 2/1 – 8/5, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Nesvadba, Simu, diváků: 200

Bratislava – Veselí nad Moravou 24:21 (11:11)

Vyrovnané utkání s vítězným koncem pro domácí viděli diváci v hlavním slovenském městě v souboji ŠKP Bratislava a Veselí nad Moravou. Utkání bylo vyrovnané a remízou skončila také první půle zápasu. Ve druhém Bratislava předčila svého soupeře v obraně, za kterou spolehlivě chytala brankařka Školková. Domácí házenkářky získaly vedení, o které se nenechaly připravit a dovedly utkání k výhře 24:21.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Šimáková 8/6, Martanovičová 5, Jančáková 2

Nejlepší střelkyně Veselí n./Moravou: Viniatynská 6/2, Gáborová 6, Fleková 5

Sedmimetrové hody: 10/8 – 4/2, vyloučení: 3 – 8, rozhodčí: Karlubík, Struhár, diváků: 350