21.1.2017 otevřeno: 2608 x

Na Slovensku uspěly jen Veselanky, Most vyhrál v Olomouci

Na svých palubovkách slavily v souboji s domácími týmy celky Prešova a Michalovců, na Moravě ale také platilo můj dům - můj hrad, když Zlín přehrál družstvo Trenčína. Na domácím hřišti naopak neobstála drusžtva Zory Olomouc a Bratislavy. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

WHIL - 14. kolo

HC Zlín – Trenčín 23:20 (13:9)

Trenčín z počátku utkání držel s favoritem krok, což platilo zhruba do patnácté minuty zápasu. V tomto momentu se dostal Zlín do trháku, který udržel až do konce první půle. Slovenský tým si vylámal zuby zejména v koncovce, jelikož řadu jeho útočných akcí zastavila úspěšným zákrokem zlínská brankářka Benedíková. Druhá půle nabídla obrovské drama. Trenčín výrazně zlepšil svůj výkon a pomalu stahoval náskok, který si Zlín vybudoval po prvním poločase. Mladý slovenský tým se dokonce dostal do vedení 19:20. S blížícím se koncem zápasu se ale opět Zlín vzchopil, vstřelil čtyři branky v řadě a zvítězil 23:20.

Nejlepší střelci: Sobieská 5/4, Kamenářová 5, Andrýsková 4 – Jašková 5/5, Blažeková 4, Rajnohová 3. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 184.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „Trenčín hrál s velkým nasazením a bojovností a téměř otočil zápas. Naše děvčata hrála nezodpovědně a nedisciplinovaně. Ani přístup nebyl takový, jaký bych si představoval. Soupeř nás ničím nepřekvapil, naopak nás překvapilo vlastní nasazení a důraz.“

Zdena Rajnohová, trenérka Trenčína: „Odehráli jsme poměrně dobrý zápas. Doplatili jsme na to, že jsme neproměnili vyložené šance. Druhý poločas byl z naší strany určitě lepší, bohužel jsme ale udělali pár chyb, které rozhodly.“

Zora Olomouc - Baník Most 24:29 (14:17)

Zápas měl od prvních sekund strhující tempo a až do patnácté minuty byl vyrovnaný. Pak dvě neproměněné šance domácích znamenaly odskočení soupeře do vedení. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, nasazení Olomoučanek nestačilo na víc než zkorigování až sedmigólového vedení Mostu. Zápas nedovolil příliš kombinovat sestavu, a tak jej odehrálo minimum střídajících hráček na obou stranách. Most si udržoval od soupeře odstup a na konci slavil vítězství 29:14.

Nejlepší střelci: Gajdošíková 5, Kubáčková 4, Gebre Selassie 4 - Szarková 7, Jeřábková 6, Kovářová 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/2 – 1/1. Vyloučení: 5:9. Diváci: 220.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Gratuluji soupeři k vítězství. Most je příliš zkušený, než aby připustil vedení soupeři. Škoda tří sedmiček, které nám nakonec velmi chybí. Nemohu však holkám nic zásadního vytknout i když chybičky tam byly. Nasazení bylo výborné a s tím chceme jít do dalších zápasů.“

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Do Olomouce jsme jeli s velkou vážností, neboť Zora na podzim a v jarní části jsou dva zcela rozdílné mančafty. Viděli jsme zápas s Porubou, a proto jsme očekávali těžký zápas, což se potvrdilo. Museli jsme jít na dno své kvality, abychom zápas zvládli a vyhráli. Tempo bylo úžasné, zápas měl výbornou úroveň z pohledu WHIL a jsme rádi, že jsme jej vyhráli.“

Iuventa Michalovce - Sokol Poruba 36:25 (16:11)

Favorizované házenkářky Iuventy Michalovce přivítaly v sobotu v podvečer na palubovce čerstvé vítězky Českého poháru – hráčky Sokola Poruba. Porubanky udržely se slovenským mistrem krok v prvních pětadvaceti minutách zápasu (10:10), závěr první půle už ovládaly Michalovečanky, které si před odchodem do šaten vypracovaly pětibrankové vedení. Ve druhé půli sice Porubanky dobrým nástupem do poločasu manko zkorigovaly na tři branky (16:13), zkušený domácí tým ale nechtěl zápas na vlastní palubovce dramatizovat. Soupeřkám domácí znovu odskočily a udržovaly si pak přibližně osmibrankové vedení. To v poslední pětiminutovce ještě navýšily a odešly z utkání s jedenáctibrankovou výhrou

Nejlepší střelci: Wollingerová 8, Perederiy 7, Holešová 6 – Minarčíková 7/1, Konečná 5, Mýlková 3, Tomašechová 3. Rozhodčí: Budzák, Zahradník. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 2.

Bemaco Prešov - Sokol Písek 35:17 (13:5)

Zápas v Prešově se Písečankám hodně nevydařil. Mladý tým trápil Jihočeky od prvních minut, vyrovnaná byla jen první pětiminutovka, na jejímž konci svítil na ukazateli skóre stav 1:1. Pak se pomalu rozstřílely Slovenky, jejich obrana povolila za celých třicet minut Písku jen pět branek a o poločase to tak bylo 13:5. Hned na začátku druhého poločasu domácí své vedení navýšily, Písečanky se prosazovaly jen těžko. Ve 40. minutě to bylo už o patnáct branek 23:8 a manko Písku stále narůstalo. Trápení Písku ukončil klakson časomíry za stavu 35:17.

Nejlepší střelci: Šutranová 6, Liebiedieva 5, Bačíková 5 – Kubišová 5, Boorová 3, Karetová 2. Rozhodčí: Gedeon, Palovčák. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3. Vyloučení: 2:2.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Výsledek sice vypadá hrozivě, ale úplně tak neodpovídá dnes předvedené hře a nasazení holek. Dnešní zápas se z naší strany totiž nedá přirovnat k zápasům proti Olomouci nebo Slávii, dneska holky opravdu bojovaly a hrály na hranici svých možností. Jenže chyběla ještě kvalita v zakončení. Vypracovali jsme spoustu jasných šancí a prostě je nedali. To je důvod tak vysoké prohry.“

ŠKP Bratislava - SHK Veselí nad Moravou 23:33 (8:15)

Lépe se na Slovensku vedlo třetímu z českých, respektive moravských týmů. Veselí nad Moravou nechalo Bratislavu ve hře jen do stavu 5:5 ve 14. minutě utkání, potom si Panenky začaly postupně budovat vedení, které před přestávkou nabylo sedmibrankových rozměrů 15:8. Ve vedení se Veselanky držely i ve druhé půli, deset minut před koncem držely už desetibrankové vedení 17:27 a udržely si ho až do konce zápasu.

Nejlepší střelci: Némethová 7/2, Bahorecová 4, Ďuriníková 3, Štetáková 3 – Šustková 9/1, Lukšíková 5, Novotná 5. Rozhodčí: Balogh, Novák. Sedmimetrové hody: 6/3 – 3/2. Vyloučení: 3:7. Diváci: 100.

Luboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Šli jsme si po mém návratu do Veselí konečně pro dva body a cíl jsme splnili. A to přesto, že jsme kupili v obraně více chyb než bychom chtěli. Díky děvčatům za bojovnost, dva body i konečný výsledek, který uhrály.“