29.1.2017 otevřeno: 641 x

V předehrávce posledního kola zvítězily v Písku hráčky Iuventy

Házenkářky Iuventy Michalovce si při cestě z Mostu předehrály v Písku utkání posledního 26. kola WHIL. Házenkářky Sokola Písek unaveným favoritkám mocně vzdorovaly, na senzační výsledek ale nedosáhly.

WHIL - 26. kolo, předehrávka

Sokol Písek – Iuventa Michalovce 19:22 (11:10)

V neděli ráno se opět po týdnu spolu střetly házenkářky Písku a Michalovců. Favoritem utkání byly jednoznačně házenkářky ze Slovenska, které si minulý týden poradily se Sokolkami rozdílem šestnácti branek. V prvním poločase ale roli favorita hráčky Iuventy neplnily. Domácí hráčky jim dělaly problémy zejména agresivní obranou podpořenou výbornými zákroky domácích brankařek. První poločas dokonce Jihočešky vyhrály 11:10. Až do poloviny druhého poločasu tahala Iuventa za kratší konec. Rozhodnutí utkání příšlo až v polovině druhé půle, kdy hostující hráčky využily přesilové hry a odskočily na rozdíl třech branek 18:15. Domácí házenkářky už do konce zápasu nedokázaly skóre otočit zpátky ve svůj prospěch a po velkém boji prohrály s lídrem tabulky 19:22.

Nejvíce branek: Kubišová 6/4, Königová 4, Šelaisová 3 – Chernová, Holešová, Wollingerová po 4. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/3. Vyloučení: 7:4 (ČK Součková, Kalčíková). Rozhodčí: Špunar, Šlezingr. Diváci: 80.

František Urban, trenér Iuventy Michalovce: „Určitě jsme si tento zápas představovali jinak, na druhou stranu od toho těžkého zápasu v Mostě uteklo pár hodin, museli jsme cestovat, dorazili jsme na hotel o půlnoci a v sedm ráno už jsme vstávali, takže na hráčkách základní sestavy, které odtáhly zápas v Mostě, byla vidět únava. Proto jsem čekal, že hráčky, které hrají méně, se chytí své šance, zase jsem se mýlil, byly pasivní a družstvu vůbec nepomohly. Soupeř hrál velmi dobře v obraně, tam jsme vůbec nebyli kreativní a hráčky neplnily moje pokyny, nedostávaly se do pohybu a neuvědomují si, že i hráčka bez balónu tvoří hru při otevřeném obranném systému. Taky nám skřípala obrana. Na druhou stranu jsme rádi za výhru, je to povinné vítězství a odvážíme si dva body. Je těžké hrát s takovým omezeným kádrem jako momentálně máme, od října nám chybí pivotka, spojka nám chybí od listopadu. Takže se musím spolehnout na devět hráček, protože zbytek si prostě myslí, že když hrají za Iuventu, znamená to vozit se po zápasech a na konci sezóny zvednout pohár. Ale to není jejich pohár, to je pohár těch devíti, které to všechno odehrály a to mě momentálně nejvíc štve. Veděli jsme že soupeř nebude měnit taktiku, že bude hrát agresivní obranu a zatímco domácí hráčky plnily pokyny trenéra, u nás to u většiny tak nebylo.“

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Měli jsme z toho zápasu velký respekt, protože kádr máme momentálně hodně omezený, bál jsem se hlavně, jak to zvládneme fyzicky, protože hrát zápas po necelých 16 hodinách je těžké. Na druhou stranu každá z holek, které byly na hřišti, v obraně dřela, chyby tam pořád jsou, ale to je i tím, že se objeví hráčky, které jsou nové nebo dlouho nebyly. Ale z naší strany jsme spokojeni s výkonem, holky hrály to, na co mají a jak řikám, jsme spokojení s výsledkem. Holky si zaslouží pochvalu. Samozřejmě byla vidět i únava soupeře po těžkém zápase, ale i tak si holky pochvalu zaslouží, zaslouží si i tento výsledek, protože my jsme takový výsledek potřebovali jako sůl. Dneska opravdu všechny holky odvedly maximum.“