1.2.2017 otevřeno: 731 x

Slávistky v předehrávce 16. kola oplatily Porubě porážku z poháru

Další měření mezi týmy ze špičky české interligové tabulky Slavií Praha a Sokolem Poruba tentokrát vyznělo lépe pro Pražanky, které vítězstvím 30:24 oplatily Porubě prosincovou pohárovou porážku. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA PORUBY OLŠAVSKÉHO

WHIL - 16. kolo

Slavia Praha - Sokol Poruba 30:24 (17:11)

Utkání se až překvapivě vyvíjelo celkem jednoznačně v prospěch domácích hráček. Na Slávistkách bylo vidět už od první minuty, že chtějí porubským hráčkám vrátit prohru ze semifinále Českého poháru, a to se jim i povedlo. Domácí hráčky postupně navyšovaly své vedení, místy soupeřkám odskočily až na rozdíl devíti branek. V závěru porubské házenkářky korigovaly výsledek na konečný šestibrankový rozdíl.

Nejvíce branek: Pokorná a Kutlvašrová po 7, Šetelíková 5 - Rechtorisová 5, Konečná a Tomašechová po 4. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 112.

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Vstup do utkání byl z obou stran velice opatrný. Poté se nám povedlo odskočit do dvoubrankového vedení a do poločasu se nám podařilo náskok navýšit na šest gólů. Malý výpadek jsme měli v druhém poločase, kdy koncovka nebyla podle našich představ. Přesto jsme zápas dokázali dovést do vítězného konce. Jsem rád, že nasazení hráček bylo výborné. Doufám, že si z tohoto utkání hodně odneseme do dalších bojů. Děvčata chci pochválit za poctivou přípravu a předvedený výkon.“

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: "Těžko se mi tento duel hodnotí, protože jsme do něj šli s jasným plánem, že tady navážeme na naše výkony a výsledky z Českého poháru. Chtěli jsme tady odčinit domácí intreligovou prohru z úvodu soutěže a vrátit se do boje o jednu z medailí. Stal se ale pravý opak a my po této prohře prakticky už přišli o možnost cenný kov získat. Je doopravdy zarážející, že hráčky nebyly patřičně namotivované. A to jsme se o důležitosti utkání opakovaně bavili. Hodně mě to trápí a štve. Nejde ani o výsledek, ale přístup a způsob, jak jsme zápas odehráli. A to jsem taky holkám v šatně řekl. Agresivita nebyla na požadované úrovni, abychom na půdě Slavie uspěli. Tenhle výkon rozhodně nezůstane bez odezvy, pro mě je nepřijatelný. Připravovali jsme se věci, ve kterých je Slavia silná, ale v samotném zápase jsme nic neplnili. Zahazovali jsme šance a dělali hodně technických chyb. Tým, jako je Poruba, si takové herní výpadky prostě nemůže dovolit."