7.2.2017 otevřeno: 701 x

Ohlédnutí za 16. interligovým kolem s...Janem Bašným

Interligové házenkářky mají za sebou šestnácté kolo nejvyšší česko-slovenské soutěže a reprezentační trenér Jan Bašný po odehrání jeho šesti zápasů hlásí: „Favorité nezaváhali, překvapení se nekonala.“

Slavia Praha si v zápase se Sokolem Poruba v klidu pohlídala náskok, který si v utkání vypracovala poměrně brzy. Držely ji hlavně zkušené reprezentantky Kutlvašrová a Šetelíková, ve střelecké formě je už několik zápasů i Pokorná. Poruba podala naopak špatný výkon, se kterým byl těžce nespokojen trenér Olšavský a snad i hráčky samy. Pozitivní je viditelný nárůst herní formy mladé pivotky Michaely Konečné, to je pro reprezentaci juniorek před blížící se kvalifikací na mistrovství Evropy více než potěšitelné.

V zápase Zlína proti Sokolu Písek rozhodlo vypracování výrazného vedení Zlína hned v prvním poločase, který skončil pro Zlíňanky devítibrankovým náskokem. Druhý poločas už se „jen dohrával“, ve střeleckých hodech pokračuje Birkusová. Naproti tomu hráčky Olomouce možná nebyly v zápase proti Iuventě Michalovce dostatečně ambiciózní. První poločas pro ně mohl dopadnout lépe (12:15), ve druhé půli už olomoucké házenkářky odešly fyzicky.

Závěrem snad mohu pochválit Baník Most za to, že „nepřipustil překvapení“, když jeho hráčky zvítězily v Prešově 30:26. Výborný zápas odehrála další z reprezentantek Markéta Jeřábková.