10.2.2017 otevřeno: 702 x

Házenkářky Veselí zvítězily v Trenčíně rozdílem třídy

Páteční utkání 17. kola WHIL skončilo vysokým vítězstvím házenkářek Veselí nad Moravou. Další dvě utkání jsou na programu v sobotu, zápas mezi Baníkem Most a Slavií Praha byl odložen kvůli marodce.

WHIL – 17. kolo

HK AS Trenčín – SHK Veselí nad Moravou 22:37 (10:17)

Házenkářky Veselí nad Moravou se ujaly vedení v utkání hned na začátku zápasu, ve 12. minutě vedly už rozdílem tří gólů 6:3 a před poločasem náskok navýšily dokonce na sedm branek. Ve druhé půli střelecky nepolevily, ve 34. minutě je od soupeřek dělilo už dvanáct tref (10:22). Rozhodnuté utkání se už pouze dohrávalo a skončilo patnáctibrankovou výhrou Moravanek.

Nejvíce branek: Kostelná 5, Ušiaková 4, Nejedlíková 3 – Šustková 8, Lukšíková 5, Vinklárková 5. Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 0:4. Diváci: 160.

Ľuboš Hudák, tréner SHK Veselí nad Moravou: „Šli jsme do zápasu s cílem podat co nejlepší výkon, v některých zápasech se ještě bijeme sami se sebou. Nevycházely nám druhé poločasy, proto jsme dnes chtěli hrát koncentrovaně a podat co nejlepší výkon, dokázat si sami pro sebe, že nás hra těší. Také jsme takticky plnili všechno, co si říkáme a chceme hrát. Šlapala nám od začátku celkem dobře obrana, dostávali jsme se do protiútoků a tím jsme vytvářeli tlak na Trenčín. Oni se snažili, hlavně v úvodu zápasu hráli v útoku dost rychle a dělalo nám to problémy. Trenřínu chybí nekteré střelkyně, nám navíc dobře pracovala obrana a zachytala nám brankářka. Jsem s tím spokojený.“