28.10.2009 otevřeno: 826 x

Výborným závěrem sebraly Michalovce bod Šaľe

Tři utkání byla předehrána z důvodu účasti českých i slovenských týmů v evropských pohárech. Velmi zajímavý průběh měl zápas mezi Michalovcami a Šaĺou, v dalších dvou zápasech zvítězily favorizované celky.

6.kolo WHIL

Olomouc – Trenčín 35:26 (14:12)

Katastrofální vstup do zápasu měly hostující házenkářky, když svoji první branku dokázaly vstřelit až v desáté minutě. To ale Olomouc vedla již 6:0. Domácí pod dojmem vysokého vedení polevily a hostující tým, který neměl v utkání co ztratit, toho dokázal využít. Časový úsek mezi 10.-23.minutou Olomouc prohrála 3:9 a zápas začínal za stavu 9:9 odznova. Po poločasovém vedení 14:12 se Olomouci podařilo definitivně odskočit až ve druhé desetiminutovce střetnutí na 24:17. Přestože Trenčín pak ještě dokázal snížit na rozdíl pěti branek, nakonec domácí v zápase s pouhými dvěma vyloučenými zvítězily jednoznačně 35:26.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Pašková 6, Polášková 6, Hrbková 5/3
Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 7, Ďuržová 4, Rechtorisová 3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/0, vyloučení: 1 – 1, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 270

Michalovce – Šaľa 33:33 (14:17)

Ve vynikající atmosféře zaplněné haly se odehrálo dramatické utkání se smírným koncem pro oba týmy. Dlouho se čekalo na první branky a výsledkem byl stav 1:1 v šésté minutě střetnutí. V dalším průběhu prvního poločasu se týmy střídaly ve vedení, ale většinu času byl lepší hostující tým, který také v poločase vedl 17:14. Do 37.minuty si Šaľa udržovala čtyřbrankový náskok, ale série čtyř gólů umožnila domácím hráčkám srovnat na 22:22. Šaľa pak i díky brankám své bývalé hráčky Tóthové, která v zápase vstřelila celkem devět branek, získala pětibrankové vedení a rozdílem čtyř gólů vedla ještě v 56.minutě střetnutí. Michalovce ale v hektickém závěru dokázaly pětkrát skórovat a v deset vteřin před koncem srovnala na 33:33 Škľaruk.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Škľaruk 7, Bakhyrieva 7/4, Obšatníková 5

Nejlepší střelkyně Šaľy: Tóthová 9, Dubajová 9, Čamajová 5

Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 1200

Obšatníková proniká obranou Šaľy

Písek – ŠKP Bratislava 20:26 (8:12)

Hostující tým v Písku nenechal nic náhodě a od počátku střetnutí až do jeho konce vedl. Již v první půli si hráčky Bratislavy získaly pětibrankové vedení, které v poslední minutě první půle Písek snížil na poločasových 8:12. V začátku druhého poločasu domácí hráčky dokázaly snížit na rozdíl dvou branek a nadějný stav držely do 47.minuty, kdy prohrávaly 15:18. V dalším průběhu již ale zkušenější hostující házenkářky rozhodly o svém konečném vítězství 20:26.

Nejlepší střelkyně Písku: Vrabcová 7/4, Luzumová I. 7, Martenková 2

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Šimáková 7, Hrmová 5, Hodošková 5

Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1, vyloučení: 0 - 2, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 180