18.2.2017 otevřeno: 1213 x

Veselanky doma o gól podlehly Partizánskemu, Písek prohrál v Šaľe rozdílem třídy

Lepší den měly v sobotu slovenské týmy. Zatímco Písek prohrál v úvodním sobotním zápase 18. kola v Šaľe poměrem 19:34, házenkářky Veselí podlehly doma v souboji s Partizánskym o jedinou branku. Prapor českých týmů pozvedla pouze Poruba, která zvítězila v Bratislavě.

WHIL - 18. kolo

Slovan Dusľo Šaľa - Sokol Písek 34:19 (17:7)

Rozdílem třídy zvítězily házenkářky Šaľy nad týmem Sokola Písek. Písečanky nezačaly dobře, už v 8. minutě prohrávaly 1:6 a ztrátu už nesmazaly. Slovenky navýšily svůj náskok postupně před koncem poločasu až na deset branek a nepolevily ani ve druhé půli. Deset minut před koncem zápasu vedly už o třináct branek a utkání dovedly k pohodlnému vítězství.

Nejvíce branek: Klučková 8/2, Bujnochová 7, Veselková 5 - Boorová 8/2, Kubišová 3. Rozhodčí: Bočáková, Klieštiková. Sedmimetrové hody: 3/2 - 6/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 300.

SHK Veselí nad Moravou – HK Partizánske 24:25 (10:13)

Do utkání nastoupily oba týmy bez několika zraněných hráček. Domácím Veselankám hodně chyběla dvojice Šustková – Vinklárková, která se zranila na pátečním tréninku. Partizánske si vypracovalo hned v úvodu utkání sedmibrankový náskok 4:11, který se ukázal být rozhodujícím. Domácí celek ho sice postupně stahoval, ale nakonec Panenkám scházelo vstřelit ještě jeden gól.

Nejvíce branek: Pastorková 5, Krokavecová 5, Lukšíková 4 – Hollá 8, Gerič 7/1, Michnová 6/1. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3. Vyloučení: 3:5. Rozhodčí: Baader, Novotný. Diváci: 230.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: "Říkal jsem, že nemůžeme začít hrát až v 10. minutě. Pak doháníme skóre a stojí nás to mnoho sil. S takovým množstvím chyb je těžké vyhrát zápas. Máme problém také se sestavou. Přesto jsme měli vyhrát."

Tibor Csollár, trenér HK Partizánske: "Měli jsme problém sestavit tým pro zápas, ale v podobné situaci byl i domácí celek. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale domácí na to postupně na to našli recept a začali nás dotahovat. Nakonec to pro nás dopadlo šťastně. Vyhrál šťastnější tým."

ŠKP Bratislava - Sokol Poruba 29:35 (12:19)

Házenkářky Poruby dostály roli favorita a utkání v Bratislavě zvládly. Už po patnácti minutách hry vedly rozdílem deseti branek a domácí Slovenky před přestávkou manko jen mírně zkorigovaly. Ve druhém poločase se domácí tým zvednul, Bratislavanky využily oslabení Poruby a šesti brankami v řadě umazaly ztrátu na pouhé tři góly 20:23. Poruba znovu odskočila na 23:30, domácí se ještě jednou pokusily dotáhnout, v závěru si ale Sokolky pohlídaly bezpečný odstup a v utkání zvítězily 35:29.

Nejvíce branek: Trúnková 17/4, Némethová 5/2, Valovičová 3 - Revajová 7, Maiwaelderová 5, Polášková 5. Rozhodčí: Gábriš, Klimko. Sedmimetrové hody: 7/6 - 0. Vyloučení: 2:5 (ČK Konečná).

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Na zápas se mi dívalo velmi špatně. Od 20. minuty prvního poločasu jsme jednoduše přestali bránit, nedodržovali jsme úkoly v obraně. Účinek naší jalové obrany se přenášel i do útoku a přechodových fází, postupem času to bylo z naší strany horší a horší. Musíme si zápas rozebrat a vyvarovat se takových výpadků. Chtěli jsme si samozřejmě v Bratislavě vyzkoušet některé věci, ale určitě to nemělo být na úkor naší defenzívy, právě naopak. Je pravda, že jsme prostřídali i hráčky, které hrají méně, vyzkoušeli jsme nový stal obrany. Mohlo se to nějak projevit, ale my jsme vysloveně polevili v nasazení, přestali jsme se hýbat, potom se to projevilo technickými chybami a zahozenými šancemi.“

Bemaco Prešov - Iuventa Michalovce 19:28 (8:16)