24.2.2017 otevřeno: 2287 x

Baník Most neohroženě kraluje první lize starších dorostenek

Vysokou výhrou nad Havlíčkovým Brodem a těsnou výhrou nad Slávií Praha potvrdily starší dorostenky Mostu s nejlepší střelkyní soutěže Adélou Stříškovou dominující roli v 1. lize starších dorostenek – západ. Čelo tabulky si po devíti odehraných kolech hlídá také DHC Plzeň a již zmiňovaná Slavia.

DHK Baník Most – Slavia Praha 22:21 (11:6)

Trenér Radek Maděra, Baník Most: K zápasu jsme přistupovali s velkým respektem a s jasnými pokyny v obraně i útoku. Úvod střetnutí byl nervózní u obou týmů, na obou stranách bylo pár neproměněných šancí, o čemž svědčilo i skóre v 8. minutě 2:0, v 11. minutě 4:1. Rozdíl tří branek se stabilně udržoval, až v závěru poločasu navýšil na konečných poločasových 11:6. Do druhého poločasu Slavia vstupovala jednoznačně odhodlaná se ještě poprat o výsledek, avšak našim dorostenkám se dařil rozdíl branek o 4 až 5 držet do 20. minuty druhého poločasu (19:15). Pak však naše děvčata prohrála pasáž posledních deseti minut 3:6, ale s trochou štěstí nakonec zápas vyhrála nejtěsnějším poměrem 22:21, kdy rozhodující branku vstřelila Dvořáková v poslední minutě utkání a soupeři jsme už srovnání, ačkoli byl v držení míče, nepovolili. S ohledem na marodku, která zastihla tým, si děvčata zaslouží pochvalu za bojovnost až do poslední chvíle. Naše vítězné tažení stále pokračuje a věříme, že tato výhra nás posílí. Děkujeme za podporu diváků a věříme, že nás v následujících zápasech podpoří taktéž.

Havlíčkův Brod – Baník Most 19:47 (12:21)

Trenér David Kučera, Havlíčkův Brod: V utkání s jasným favoritem ligy starších dorostenek se potvrdily předzápasové předpoklady a Most nás jednoznačně smáznul. Výsledek sice vypadá, že nás mostecké házenkářky musely válcovat od první do poslední minuty, ale tak to nebylo. Do 23. minuty se v havlíčkobrodské hale hrál vyrovnaný zápas (12:14). Holkám pak, ale došly fyzické síly a ve druhé půlce i morální. Bohužel, tým starších dorostenek se nám na podzim rozsypal a v současné době nastupují za starší dorost hlavně mladší dorostenky, ty měly v nohách již těžké utkání proti Zlínu. Věřme, že na Astře náš výkon bude mít konstantní podobu celých šedesát minut.

Slavoj Žirovnice - Astra Praha 23:14 (8:7)

Trenér Vít Hrbek, Slavoj Žirovnice: Starší dorostenky sehrály vydařenou partii s Astrou, se kterou měly před zápasem shodný počet bodů. V první půlce se hrála opatrná házená, kde dominovala obrana nad útokem a tomu odpovídalo i skóre. Po vyrovnaném poločase zlomily žirovnické dorostenky zápas na začátku druhé půlky, kdy se dostaly do výraznějšího vedení, které si udržovaly celý zápas. Střelecky se prosadilo několik hráček a výkon týmu byl podpořen výbornými a efektními zákroky gólmanky.

Sokol Vršovice - DHC Plzeň 24:37 (11:20)

Trenérka Evženie Votinská, Sokol Vršovice: Objektivní příčiny vysoké prohry je třeba hledat v oslabení kádru o tři háčky základní sestavy a únavu 12 hráček, které již měly v nohách předchozí úspěšný duel v kategorii mladších dorostenek. Bohužel ale chyběla bojovnost, srdce a vůle hrát. Holky jako by si už před zápasem řekly, že se nedá vyhrát, a podle toho to také na hřišti vypadalo. O výsledku rozhodl první poločas, ve kterém se po neúspěšných útočných akcích valil na naše brankářky jeden rychlý útok za druhým, a ani v obraně na postupný útok se nedařilo dodržet plánovaný obranný systém. Druhá půlka zápasu již byla vyrovnanější, v jeden moment to Vršovičanky stáhly na rozdíl 8 branek a vypadalo to, že by nakonec zápas mohl skončit přijatelným výsledkem. Děvčata ale neudržela koncentraci až do konce utkání a nechala si dát v samém závěru laciné branky, které zbytečně navýšily celkové skóre ve prospěch soupeřek.