24.2.2017 otevřeno: 506 x

Ohlédnutí za 18. kolem s... Věrou Dvořákovou

"Lubomír Krejčíř charakterizoval 17. kolo interligy jako kolo favoritů. Totéž by se dalo říci i o kole osmnáctém. Favorité opravdu zvítězili, takže co hodnotit?" ptá se po osmnáctém odehraném kole Lora Dvořáková.

Ale přece jenom několik poznámek. Myslím, že v Šale na utkání s Pískem, které skončilo 34:19 po poločase17:7, tři stovky diváků hráčky příliš neopotěšily. Hra byla pomalá a nenápaditá, vidět bylo mnoho technických chyb, někdy až školáckých. Pár trháků, pár kombinací. Obě družstva působila unaveně. Možná se Šala šetřila na důležité utkání s Porubou v dalším kole. To Veselí, které se v příštím kole utká v Písku, prohrálo s Partyzánským o jedinou branku 24:25 (1O:13), takže písecký duel bude jistě velmi zajímavý.

Také na utkání Olomouce se Zlínem čekám s napětím, neboť ač Olomouc se Slavií prohrála o 6 branek 3O:24 (16:12), nutno říci, že v polovině druhého poločasu skoro sedm minut držel vyrovnaný stav. A ani Zlín nedal Mostu prohru jen tak lehce, když od 48. minuty snížil jedenáctigólový debakl na pouhých 5 branek 22:27 (8:19).

Mohlo by se tedy zdát, že výše stojící celky trochu odpočívaly před dalším kolem, kde budou mít stejně silné soupeře.Poruba asi vzala utkání jako přípravu na příští duel se Šalou a Bratislava jí docela slušně sekundovala 35:29 (19:12).

Dolehlo ke mně, že ve Zlíně došlo ke změně trenéra. Prý bez udání důvodu. Viděla jsem ho na place dvakrát a ani se nedivím. Asi by se mělo trenérům věnovat více pozornosti. Nejen jejich profesionalitě, ale také chování. Nesnáším třeba, když trenér na hráčky huláká a říká jim a o nich "holky". Někdy trenéři říkají, že je "holky" neposlechly, a tak se trochu zříkají odpovědnosti. Ale neměli by jim spíše naslouchat, podněcovat v nich tvořivost a hlavně je všechno naučit?

Vidí v nich OSOBNOSTI nebo jen "své" hráčky?

A také je v poslední době mezi trenéry málo "stálic". Časté změny pak ruší kontinuitu a rozvoj.