4.3.2017 otevřeno: 1991 x

Sobotu na Slovensku zvládla jen Olomouc, Písek prohrál v Trenčíně. Most podlehl Šale

Házenkářky Písku podlehly v Trenčíně o šest branek, naopak Olomoučanky desetibrankovým rozdílem porazily průběžně poslední tým tabulky z Bratislavy. Černí andělé prohráli po vyrovnaném zápase v Šale 21:24.

WHIL – 20. kolo

ŠKP Bratislava – Zora Olomouc 23:33 (8:16)

Házenkářky Zory Olomouc s přehledem zvládly utkání v Bratislavě. Hned v úvodu zápasu si vypracovaly bezpečný náskok, který rovnoměrně přiživovaly prakticky všechny hráčky lavičky a před přestávkou vedly Hanačky osmibrankovým rozdílem. Ve druhé půli si Olomoučanky pouze v poklidu udržovaly od soupeře bezpečný devítibrankový odstup a na konci slavily desetibrankové vítězství.

Nejvíce branek: Valovičová 9, Trúnková 7/2, Bugárová a Bahorecová po 2 – Bártová 7, Růžičková 4, Trumpešová, Jansová, Gebre Selassie, Salčáková, Fryčáková po 3. Rozhodčí: Balogh, Novák. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 100.

Ján Bělka, trenér Zory Olomouc: „Jsme velmi rád, že jsme vyhráli, splnili jsme cíl, se kterým jsme sem přicestovali. Podařilo se nám do hry zapojit i všechna děvčata z lavičky, hrály hráčky, které v minulých zápasech byli méně vytížené. Děvčata mě svým výkonem potěšila.“

HK AS Trenčín – Sokol Písek 28:22 (14:13)

Házenkářky Písku jely do Trenčína bojovat o solidní výsledek. A skutečně dlouho držely se soupeřkami krok, prakticky v celém prvním poločase se držely soupeřkám na dostřel jedné, dvou branek. Ve druhé půli se hra ještě zpočátku dál tahala, výrazněji odskočil se Trenčínu podařilo ve 43. minutě, kdy si Slovenky vypracovaly tříbrankové vedení 19:16. Pak už si soupeřky k tělu nepustily. Naopak svůj náskok navýšily a nakonec si z utkání odnesly dva body za výhru 28:22.

Nejvíce branek: Kostelná 7/1, Blažeková 4, Rajnohová 4, Zemanovičová 4 – Kubišová 5, Boorová 4, Michková 4. Rozhodčí: Haščík, Sivák. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 157.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Dnes děvčata určitě hodně chtěla vyhrát, bylo to vidět na začátku zápasu i na přípravě na utkání. Určitě tady chtěly urvat body pro sebe. V prvním poločase jsme měli menší krizi. Děvčata se ale nevzdala, do druhého poločasu nastoupila plně koncentrovaná. Ale chyb jsme nakonec udělali o trochu více než domácí, a to tento zápas rozhodlo.“

Duslo Šala - Banik Most 24:21 (13:13)

Ve vyrovnaném duelu se v úvodní třicetiminutovce přetahovaly oba týmy o minimální náskok. Po prvních deseti minutách hry vedly Šaľanky 5:4, o deset minut později Mostečanky 9:8. Skóre o přestávce ukazovalo spravedlivých 13:13. Ve druhé půli ale posupně domácí hráčky začaly budovat náskok, patnáct minut před koncem zápasu vedly o tři branky 21:18 a zápas směřovaly k vítězství. Mostečanky se ještě pokoušely vzdorovat, manko už ale nezkorigovaly a ze Slovenska odjíždí bez bodů.

Nejvíce branek: Klučková 6/4, Bahýlová 5, Veselková 4 - Szarková 5, Jeřábková 5, Kovářová 4. Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 3:3. Diváci: 700.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: "Trpělivější vyhrál. Soupeř byl po celý zápas trpělivější, čtyřicet minut jsme hráli vyrovnanou partii, o výsledku nebylo rozhodnuto. Pak skutečně vyhrál trpělivější. Gratuluji soupeři k vítězství."