7.3.2017 otevřeno: 2172 x

Patnácté kolo 1. ligy žen? Střelecké hody talentovaných kanonýrek

V patnáctém kole druhé nejvyšší soutěže žen bodovaly celky Velkého Meziříčí, Havlíčkova Brodu, Sokola Vršovice a VŠ Slavie Plzeň. Jeden remízový bod si připsaly HC Plzeň a Kunovice. Jak se ohlíží prvoligoví trenéři za uplynulým kolem?

Tabulku střelkyň se 111 brankami vede Iva Závišková z Velkého Meziříčí, která se tentokrát proti Zlínu prosadila šesti brankami. Střelecky doslova zazářily Veronika Galušková z VŠ Plzeň (12 branek v utkání), Diana Řezníčková z Olomouce (11 branek), Petra Ketnerová z pražských Vršovic (10 branek) a Balážová Anna z Kunovic (10 branek). Volný los měl tentokrát lídr tabulky HK Hodonín.

1. liga žen – 15. kolo

Sokol V. Meziříčí - Zlín B 34:24 (18:12)

Nejvíce branek: Zbožínková Lucie 8/2, Baumbachová Adéla 8/2, Závišková Iva 6, Škrdlová Renata 6, Ševčíková Karolína. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 5:1. Rozhodčí: Šlezingr, Procházka. Diváci: 68.

Zuzana Juríková, trenérka Zlína: „Každé utkání je pro nás fyzicky velmi náročné, máme minimum zdravých hráček na střídání. Tentokrát jsme se držely se zkušenějším soupeřem jen v úvodu. Neproměňovaly jsme vyložené šance ze šestky a nakupily jsme příliš mnoho technických chyb. Tahounkou týmu byla opět střední spojka Adéla Baumbachová, sekundovala jí nejmladší hráčka Kája Ševčíková."

Radka Matušíková, trenérka V. Meziříčí: „Do zápasu jsme vstupovaly s tím, že tým soupeře je složený zejména z běhavých hráček dorosteneckého věku, se kterými se my s jedním tréninkem týdně nemůžeme měřit. Zápas jsme měly ovšem od začátku ve svých rukou a aktivní obranou a rychlým přechodem do útoku jsme postupně navyšovaly rozdíl branek na poločasových 18:12 v náš prospěch. Do druhé půle jsme šly s cílem nespokojit se s tímto náskokem, ale naopak ho navýšit, což hráčky splnily, a to nám umožnilo utkání dohrávat spíše v tréninkovém tempu. Jsou to pro nás dva další body, které nás posouvají blíže k horním týmům tabulky, navíc důležitá výhra pro psychiku hráček, které se všechny dostaly na hřiště a všechny vsítily minimálně jeden gól.“

Jiskra Havlíčkův Brod – Jiskra Otrokovice 33:22 (16:12)

Nejvíce branek: Kratochvílová Hana 8/6, Sekulová Lenka 7/3, Kratochvílová Monika 6, Kutlvašrová Jitka 4, Marcela Ličmanová 4. Sedmimetrové hody: 7/7 – 3/3. Vyloučení: 5:7 (ČK Zpěváková Adriana, Dolečková Júlia). Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Diváci: 64.

David Kučera, trenér Havlíčkova Brodu: "Do zápasu jsme vstoupili se značným respektem, protože Otrokovice v posledním utkání hrály výborně a naopak nám se absolutně nedařilo. Navíc tradice vzájemných duelů je velice vyrovnaná, i podzimní měření sil se zastavilo na remíze. Po vyrovnané první čtvrtině utkání jsme, ale převzali aktivitu do svých rukou a do poločasové sirény jsme si vypracovali mírné vedení 16:12. V pauze jsme holky nabádali, aby do začátku druhé poloviny zápasu vstoupily naplno a koncentrovaně, abychom nedopadli jako v Kunovicích, kde jsme druhou půli doslova prospali. V domácí hale ale holky hnány fantastickými diváky makaly úplně nadoraz a i přes značně tvrdou hru Otrokovic dokázaly soupeřky zlomit a zvítězit. V tomto utkání jsme si částečně vrátili sebevědomí, že umíme hrát házenou. Holky se poučily z chyb z minulého týdne a svou soustředěnou hrou trpělivě ničily soupeřky. Výtečný výkon podala brankářka Věra Zimová, která svým výkonem nakopla celý tým. Bohužel se na naši širokou marodku přidala další klíčová hráčka Jitka Kutlvašrová, která si v úvodu druhé půle poranila koleno a k ní se později přidala i křídelnice Barča Kubalová s pochroumaným palcem na ruce. Snad budeme mít s kým dohrát sezónu."

Zbyšek Cileček, trenér Jiskra Otrokovice: „Našim hráčkám se toto utkání vůbec nevydařilo. Za vysokou prohrou je především naše špatná obrana a velké množství neproměněných brankových příležitostí. Domácí hráčky byly lepší a od patnácté minuty prvního poločasu jasně dominovaly a v pohodě vybojovaly oba body.“

Házenkářky Havlíčkova Brodu v domácím zápase.

Sokol Kobylisy - Slavia VŠ Plzeň 26:34 (13:18)

Nejvíce branek: Galušková Veronika 12/2, Orságová Lucie 7/3, Formanová Hana 6. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4. Vyloučení: 3:3. Rozhodčí: Brůna, Skružný. Diváci: 47.

Jana Galušková, trenérka VŠ Slavia Plzeň: „Do utkání jsme nevstoupili podle našich představ. Výkon v prvních minutách zápasu byl ovlivněn vědomím důležitosti tohoto utkání. Po prvním time – outu jsme začali hrát postupně svoji hru, zlepšili jsme výkon v obraně a i brankařka předvedla několik velmi dobrých zákroků. V poločase jsme už měli utkání pod kontrolou a poločasový výsledek byl plus pět v náš prospěch. V druhém poločase jsme už hráli disciplinovaně, soustředěně a bez nervozity a pomalu jsme navýšili skóre až na závěrečných plus osm branek. Celkově holky zvládly utkání podle mých představ a opět ukázali svoji velkou bojovnost."

Sokol Vršovice - Olomouc B 39:29 (22:11)

Nejvíce branek: Řezníčková Diana 11, Ketnerová Petra 10, Petržílková Pavlína 8, Sklenářová Lucie 8, Juriková Viktorie 6, Hochvaldová Lucie 6. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 4:2. Rozhodčí: Halada, Sovová. Diváci: 41.

Petr Sychra, trenér Sokola Vršovice: „Do tohoto utkání jsme šli s cílem získat body. A to se nám dařilo hned od začátku utkání, kdy jsme si vytvořili až deseti brankový náskok. Soupeře jsme přehrávali především z rychlého útoku, ale ani v postupném jsme se nemuseli stydět. Jediné, co je třeba holkám vytknout, je obrana, která nebyla tak kompaktní jako v předešlém utkání, a to hlavně při přerušení soupeře při rozehrávce, těchto momentů byla v zápase příliš. Nicméně poměrně vysoké vítězství hráčkám určitě psychicky pomůže do dalších těžkých utkání.“

Házenkářky Vršovic převálcovaly olomoucké Béčko.

HC Plzeň – SHK Kunovice 23:23 (7:12)

Nejvíce branek: Balážová Anna 10/4, Jasanská Sabina 7/2, Drozdová Petra 6, Jurasová Patricie 6/2. Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/7. Vyloučení: 6:6. Rozhodčí: Čapek, Veselí. Diváci: 45.

David Hofírek, trenér Plzeň: „Do zápasu jsme šli trochu s respektem kvůli výsledkům Kunovic v předešlých zápasech. V prvním poločase jsme hráli špatně, nedařilo se obraně. Neproměňovali jsme šance a dělali hodně technických chyb. Toho soupeř využil a poločas skončil minus pět gólů (7:12). Po poločasové bouři jsme do toho druhého vstoupili lépe, zlepšila se obrana i proměňování šancí, a tak jsme poločasový rozdíl brzy smazali. Ve 23 minutě byl stav vyrovnaný 20:20 a začalo se bojovat o výsledek. Bohužel nás v závěru utkání zklamala koncovka, a když Kunovice v šedesáté minutě vedly 23:22 a my jsme hráli oslabeni, nikdo by neřekl, že dokážeme zápas dotáhnout alespoň do remízy. Holky v posledních vteřinách zabojovaly, a tak zápas skončil 23:23. V utkání musím vyzdvihnout výkon Sabiny Jasanské, která vstřelila 7 gólů.“