10.3.2017 otevřeno: 1790 x

Patnácté kolo soutěže mladších dorostenek ozdobil střelecký souboj Ďaskové s Vavrouškovou

V patnáctém kole první ligy mladších dorostenek nezaváhala trojice družstev bojující na čele tabulky. Vysokou výhru si připsal celek Slavia Praha, HC Zlín i lídr HK Ivančice. Střelecky zazářily havlíčkobrodská Zuzana Ďásková, která se prosadila hned 12 brankami v zápase proti Ivančicím, za ty však nastoupila kanonýrka Barbora Vavroušková, která s 11 zásahy palbu plně opětovala.

1. liga mladší dorostenky 15. kolo

Slavia Praha - Háje Praha 29:19 (16:6)

Nejvíce branek: Novichikhina Varvara 7/2, Brožová Kristýna 6/1, Temerová Radoslava 6, Kušnerová Tereza 5. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/4. Vyloučení: 5:1. Rozhodčí: Novotný, Žďárský. Diváci: 40.

Petra Vítková, asistentka trenéra Slavie Praha: „Utkání se hrálo už od 9h ráno a proto jsme rádi, že děvčatům se vstup do utkání podařil a nezaspali jsme začátek. Brzy jsme si vytvořili vyšší brankový náskok, a to především neproměňováním vyložených šancí soupeře a naší kvalitní obranou. Druhý poločas se nám nepodařilo udržet koncentraci v obraně a dostali jsme na můj vkus dost branek. A celý poločas jsme nedokázali náš náskok vylepšit. Celkově jsme s výsledkem spokojení a víme na čem můžeme ještě zapracovat.“

Jindřichův Hradec – HC Zlín 25:36 (11:16)

Nejvíce branek: Březinová 8/2, Mahďáková 8/2, Rytířová 7, Gajdošíková 6, Zahradníčková 6. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Moravec, Zelenka. Diváci: 55.

Karel Petržela, trenér Jindřichova Hradce: „Soupeřky měly celý průběh zápasu víceméně pod kontrolou. Téměř nechybovaly v ofenzivní fázi, v čemž byl hlavní rozdíl oproti našim holkám, které se v útoku mnohdy trápily. Musím ale říct, že holky nic nevzdaly a do zápasu daly co mohly.“

Jiskra Havlíčkův Brod - HK Ivančice 29:42 (12:20)

Nejvíce branek: Ďásková Zuzana 12/3, Vavroušková Barbora 11, Krejčíková Bára 7/1, Studená Veronika 6. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 1:2. Rozhodčí: Šlezinger, Špunar. Diváci: 36.

Pavel Vavroušek, trenér Ivančic: „Ani ve třetím jarním kole jsme nezaváhali a vezeme z Brodu další 2 body, které jsme kvůli velké marodce museli zvládnout bez čtyřech hráček. Na hře v prvním poločase bychom sice našli pár kaněk na kráse, ale můžeme objektivně říct, že i v Brodě se hrálo podle ivančických not a zhruba od 18. minuty, kdy jsme odskočili na rozdíl osmi branek, jsme zápas už jen kontrolovali. To, že se na vstřelených brankách našeho týmu podílí všechny hráčky, už není novinkou. Nejinak tomu bylo i tentokrát, ovšem k hráčkám z pole se tentokrát přidala i naše brankářka Péťa, která s přehledem překonala domácí brankařku výhozem přes celé hřiště. Holky si jednoznačně zaslouží velkou pochvalu.“

David Kučera, trenér Havlíčkova Brodu: „Zápas s doposud neporaženými Ivančicemi jsme odstartovali odvážně a jen díky naší nemohoucnosti v zakončování šancí jsme překvapenému soupeři neodskočili i výsledkově. Bohužel naše nepřesné střely ivančické hráčky uklidnily a ty nás začaly trestat z rychlých útoků na nepostavenou obranu. Když v 19. minutě byl stav 5:14, vypadalo to na absolutní debakl. Naštěstí se holky úplně nezlomily a stále se snažily otevřeně hrát. Výsledkem bylo 29 nastřílených branek v brance prvního celku tabulky. Bohužel množství našich technických chyb a neproměněných šancí dalo soupeřkám klid, který zkušené hráčky přetavily v jasnou výhru. Z našich řad zaslouží pochvalu hlavně Zuzka Ďásková, Simona Palásková a Majda Adamcová. Všechny tři hráčky hrály celé utkání úplně naplno za jakéhokoliv stavu a snažily se strhávat svým příkladem i zbytek týmu.“

Sokol Vršovice – Olomouc 21 : 22 (13:10)

Nejvíce branek: Ivánková 7, Sauerová 6/2, Krůpová 6. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/1. Vyloučení: 3:2. Rozhodčí: Sovová, Halada. Diváci: 38.