11.3.2017 otevřeno: 952 x

Poruba postupuje do semifinále Challenge Cupu

Házenkářky DHC Sokol Poruba přepsaly klubovou historii, když poprvé postoupily do semifinále Challenge Cupu. Rozhodla o tom domácí přesvědčivá výhra nad polským celkem Kram Start Elblag 27:14 (14:8).

Ostravské házenkářky podaly ve vyprodané hale Sarezy jasně nejlepší výkon v letošní sezoně, když už po dvaceti minutách hry dokázaly smazat pětibrankový náskok z prvního utkání. Poruba velmi dobře bránila a dokázala být i produktivní v útočné fázi.

Heroický výkon porubského celku gradoval ve druhém poločase, kdy se ke skvělému výkonu rozchytala i gólmanka Doláková. „Podaly jsme určitě nejlepší výkon v sezoně. Velmi dobře jsme bránily a pohlídaly si největší hvězdy soupeře. Jsme všechny velmi šťastné, že postupujeme do semifinále, protože to je historický úspěch porubského klubu," uvedla kapitánka Poruby Leona Šviráková.

Andrzrej Niewrzawa, trenér Kram Start Elblag: „Ve středu jsme hráli těžký zápas v polské lize na palubovce vedoucího celku Lubinu. Sice jsme vyhráli, ale únava z toho utkání se dnes negativně projevila na našem výkonu. Poruba ale postoupila zaslouženě a dneska ukázala svou kvalitu, náš výkon naopak moc kvalitní nebyl."

Peter Olšavský, trenér DHC Sokol Poruba: „Po středečním nevydařeném interligovém utkání s Trenčínem jsme si hodně věcí v kabině vyříkali. A bylo to chvílemi i ostřejší. Nakonec se ukázalo, že nás možná i tyto věci, jak se někdy říká, nakoply. Holky podaly doopravdy hodně kvalitní a soustředěný výkon. A to hlavně v obranné fázi. Důležité bylo, že jsme se nedívali na skóre a soustředili se jen na náš výkon. Proti prvnímu utkání jsme výrazně zlepšili koncovku. Opět se potvrdilo, že proti kvalitním týmům se umíme vyhecovat a roste i náš výkon. Ve druhém poločase náš výkon gradoval a šel nahoru. Svědčí o tom i to, že jsme v posledních patnácti minutách nedostali gól. Věřím, že tuhle pohodu si konečně taky přeneseme do interligových zápasů."

Challenge Cup - čtvrtfinále: DHC Sokol Poruba - Kram Start Elblag 27:14 (14:8)

Branky: Konečná 5, Tomašechová 5, Šviráková 4, Rechtorisová 4, Marčíková 4, Kostelná 3, Polášková 2 - Dankowská 4, Balsam 2, Swierzewská 2, Andrzejewská 2, Waga 2, Grobelská 1, Lisewska 1. Rozhodčí: Kaludjerovič, Vujačič. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 675.

První zápas: 24:29, postupuje DHC Sokol Poruba.