16.3.2017 otevřeno: 1597 x

Vršovice porazily Zlín, první ligu trápí marodky

Nervydrásající podívanou si v rámci šestnáctého kola druhé nejvyšší házenkářské soutěže žen užili fanoušci na Slavii Plzeň, kde skončil souboj dvou nejlepších týmů tabulky remízou, když v čase 59:57 trefila bránu domácích slovenská házenkářka Andrea Jastrábová. Zachránila tak vedoucímu Hodonínu bod, který je drží i nadále v čele prvoligové tabulky. Třetí výhru v řadě si připisují házenkářky Sokola Vršovice, kterým se podařilo senzačně zaskočit čtvrtý celek tabulky Zlín B. Boj o postup do baráže o interligu zůstává i nadále otevřený.

Tabulku střelkyň se 124 brankami vede stále Iva Závišková z Velkého Meziříčí, která se tentokrát proti Kunovicím prosadila sedmi brankami. Střelecky doslova zazářily Tereza Kadeřábková z pražských Vršovic (12 branek v zápase), kunovická Anna Balážová (11/3), zlínská Adéla Baumbachová (9/1 branek), plzeňská Linda Galušková (9/5), olomoucká Denisa Krajčovičová (9 branek) a kobyliská Natálie Továrková (9 branek).

1. liga žen – 16. kolo

Otrokovice - HC Plzeň 21:19 (13:8)

Nejvíce branek: Vysloužilová Tereza 8/1, Dolečková Júlia 3 - Vaňková Lada 10, Roubalová Kristýna 7/3. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 6:3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Diváci: 45.

Zbyšek Cileček, trenér Jiskry Otrokovice: „Hráčky HC Plzeň přijely do Otrokovic ve značně okleštěné sestavě. Od začátku však hrály velmi disciplinovaně a účelně. Záhy se dostaly do vedení 4:1. Pak však naše děvčata výrazně zlepšila obranu a začala se prosazovat i brankově. Ve 25. minutě jsme vedli 13:6 a zdálo se, že zápas skončí naším jednoznačným vítězstvím. Opak byl ale pravdou. Do přestávky jsme ještě obdrželi 2 branky a druhý poločas byl v našem podání opravdu hrůzostrašný. Přestali jsme plnit pokyny trenéra a kupili jsme jednu chybu na druhou. Hráčky Plzně se dostaly 7 minut před koncem do vedení. Vítězství jsme nakonec vydřeli, ale z předvedeného výkonu bohužel radost mít nemůžeme. Velkou pochvalu si tentokrát zaslouží naše soupeřky. Před jejich bojovným výkonem lze jen smeknout klobouk."

David Hofírek, trenér HC Plzeň: „Do Otrokovic jsme jeli se značně oslabeným kádrem a abychom vůbec mohli hrát, museli jsme použít dvě brankařky do pole. Ani to ale nezměnilo nic na našem odhodlání zápas vyhrát. Do utkání jsme vstoupili dobře a dokonce jsme do desáté minuty diktovali tempo hry. Bohužel potom se nám trochu přestalo dařit, dostali jsme 7 gólů v řadě a vypadalo to, že je zápas rozhodnut. Ke konci poločasu jsme zabrali, ale i přesto skončil rozdílem pěti branek v náš neprospěch (13:8). O přestávce jsem holkám vysvětlil, že není nic rozhodnuto, a tak jsme do druhého poločasu vstoupiliy s tím, že zápas zvrátíme. Zlepšili jsme hru jak v obraně, tak i v útoku. Začalo se nám dařit a postupně jsme tak ukrajovali náskok soupeřek. V 53. minutě jsme soupeřky dotáhli a byl stav (19:19). Bohužel v závěru zápasu nás rozhodčí poslali do oslabení, a tak zápas skončil 21:19. V utkání bych pochválil všechna děvčata za bojovnost a odhodlání, se kterým odehrála zápas. V mých očích jsou vítězky ony!"

Zlín B – Sokol Vršovice 32:35 (15:18)

Nejvíce branek: Baumbachová Adéla 9/1, Kolářová Michaela 5 - Kadeřábková Tereza 12, Viktorie Juriková 8, Ketnerová Petra 5. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 1:5. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Diváci: 44.

Petr Sychra, trenér Sokola Vršovice: „Utkání bylo poměrně nervózní, některá rozhodnutí lze považovat za sporná. Především v prvním poločase byly naše hráčky často vylučovány. Hráli jsme někdy i ve čtyřech, ale i přes tento fakt jsme dokázali poločas dotáhnout do tříbrankového vedení. Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem, zbytečně neriskovat, a v útočné fázi hrát na jistotu. To se ne vždy podařilo, ale i nepřesná hra soupeřek a jejich zmařené šance nám pomohly. Po celý druhý poločas jsme udržovali vedení, a i když se soupeřky dotáhly na rozdíl jedné branky, byli jsme to my, kdo nakonec získal dva cenné body. Vítězství na půdě Zlína je pro nás velkým úspěchem, který zvedne bojovnou náladu do dalších zápasů."

Slavia VŠ Plzeň - HK Hodonín 29:29 (14:13)

Nejvíce branek: Galušková Linda 9/5, Mudrová Veronika 8, Galušková Veronika 8 - Birkušová Annamaria 6/1, Tóthová Alžbeta 5/1. Sedmimetrové hody: 5/5 - 5/5. Vyloučení: 4:3. Rozhodčí: Halada Zych. Diváci: 82.

Jana Galuškková, trenérka VŠ Plzeň: „Od prvních minut utkání bylo jasné, že to bude velký boj. Družstvo Hodonína na nás přijelo v posílené sestavě. Nám se podařilo si pohlídat začátek a nenechat soupeře odskočit, ba naopak. Celý první poločas byl vyrovnaný a výsledek plus jeden v náš prospěch tomu odpovídal. Naší obrovskou oporou byla Eliška Šibrová v brance, podávala naprosto výborný výkon. Začátek druhého poločasu se nám povedl a získali jsme náskok až tří branek. Toto mírné vedení jsme si více méně udržovali až do padesáté minuty. Potom bylo utkání vyrovnané a rozhodla jediná branka. Bohužel jsme své jednobrankové vedení nedokázali uhlídat a soupeř několik vteřin před koncem utkání skórovat a remíza byla na světě. Děvčata, ale musím pochválit. Celé utkání odehrály v podstatě v sedmi hráčkách a ve velkém nasazení bojovaly a nic neodevzdaly."

Kunovice - Sokol V. Meziříčí 30:21 (14:8)

Nejvíce branek: Balážová Anna 11/3, Fleková Lenka 6 - Závišková Iva 7/3, Rymešová Andrea 7/2. Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/5. Vyloučení: 4/4. Rozhodčí: Králíček, Pavelová. Diváci: 64.

Radka Matušíková, trenérka Velkého Meziříčí: „Na utkání do Kunovic jsme odjížděli s velkou marodkou a bohužel i s velkým respektem k soupeři a jeho výsledkům v předchozích utkáních. Nám hned od začátku zápasu nefungovala obrana, nepřistupovali jsme ke střelkyním z dálky a nedokázali přerušit hráčky, které i v kontaktu s obránkyní dokázaly míč odehrát a vsítit snadné góly. Bohužel pro nás byl i útok plný technických chyb a nepřesné, ukvapené střelby. Z tohoto zápasu bych vyzdvihla výkon věkem starší dorostenky Andrey Rymešové, která dokázala vsítit 7 branek. Pro nás nepovedené utkání ve všech směrech a soupeři musím pogratulovat k zasloužené výhře."

Olomouc B – Kobylisy 33:28 (18:17)

Nejvíce branek: Krajčovičová Denisa 9, Růžičková Kateřina 8/1, Sovová Klára 7/2 - Továrková Natálie 9, Křivánková Pavla 5/1. Sedmimetrové hody: 3/3 - 1/1. Vyloučení: 1:2. Rozhodčí: Horák, Petruška. Diváci: 75.

Jany Fischerová, trenérka Olomouce: „S výsledkem utkání můžeme být spokojeni. Děvčata odvedla dobrý výkon a hlavně odehrála utkání téměř bez střídání. Za to si zaslouží pochvalu. 15 minut před koncem si navíc Lucka Hochvaldová nepříjemně narazila loket a v utkání nemohla pokračovat. Výborný výkon předvedla Denisa Krajčovičová na postu pravého křídla, která se vrací po téměř půlroční pauze. Dále je třeba zmínit nasazení, se jakým hrála Klára Sovovová. Zkušeně odehrála utkání Kateřina Růžičková. Ve druhém poločase na sebe upozornila brankářka Míša Havlíčková, ta několika špičkovými zákroky v pravou chvíli tým podržela."