17.3.2017 otevřeno: 2137 x

Tabulku první ligy mladších dorostenek táhnou Ivančice

Nejvyšší soutěži mladších dorostenek nadále vládnou Ivančice, které si šestibrankovou výhrou nad Slavií Praha pojistily vedení tabulky. Střelecké hody byly k vidění na palubovce aktuálně druhého celku HC Zlín, ten soupeřkám z pražských Vršovic nasázel 45 branek. Fantastický obrat zápasu proti Jindřichovu Hradci předvedly značně oslabené házenkářky HC Háje. Poruba si připsala teprve druhou výhru sezóny, když na domácí palubovce pětibrankovým rozdílem porazila Havlíčkův Brod.

1. liga mladší dorostenky – 16. kolo

HC Zlín - Sokol Vršovice 45 : 29 (21 : 11)

Nejvíce branek: Mahďáková Natálie 10/7, Záhorová Kristýna 8, Gajdošíková Kateřina 6 - Sauerová Tereza 10/3, Tománková Zuzana 5, Suchomelová Adéla 4. Sedmimetrové hody: 8/8 - 4/4. Vyloučení: 2:1. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Diváci: 32.

Hana Kolářová, trenérka Zlína: „V domácím utkání s osmým celkem Sokol Vršovice jsme od první minuty diktovaly tempo. Holky se snažily hrát rychlou házenou a převážně zakončovaly z druhé vlny. Do poločasu jsme si pod taktovkou Renaty Plaché vytvořily až desetibrankový náskok. Ve druhém poločase jsme povolily v obranné činnosti, kdy mnohdy obrana úplně zaspala. Nicméně chuť o rychlé přečíslení a následné zakončení nám to nevzalo. Do utkání zasáhlo všech 14 hráček a všechny si dokázaly vytvořit prostor k zakončení. Střelecky se prosadila křídla Markéta Zahradníčková a Kristýna Záhorová. Z pivota s přehledem zakončovala Kateřina Gajdošíková. Sedmičky s jistotou proměňovala Natálie Mahďáková."

HC Háje - Jindřichův Hradec 21 : 20 (7 : 8)

Nejvíce branek: Kušnerová Tereza 7, Kosařová Hana 4 - Březinová Simona 9/4, Tržilová Natálie 4. Sedmimetrové hody: 0/0 - 5/5. Vyloučení: 3:5. Rozhodčí: Novotný, Pospíšil. Diváci: 40.

Karel Petržela, trenér Jindřichova Hradce: „Domácí hráčky nám sice v první půli vzdorovaly, přes osm prvních minut držely bezbrankový stav, pak dokonce měly k dobru dvě branky, ale do šaten už jsme šli s jednobrankovým náskokem. Vstup do druhého poločasu se nám podařil na výbornou. Vybudovali jsme si až osmibrankový odstup a vypadalo to na klidný zisk bodů. Možná přílišná suverenita a pomyšlení na to, že už se nemůže nic stát, obzvlášť když Háje měly na soupisce jenom 7 hráček, byly příčinami ve všech směrech lajdácké poslední čtvrthodiny, v níž jsme inkasovali 13 branek a jen 4 vstřelili, čímž jsme dobře rozehraný zápas doslova odevzdali."

Poruba - Havlíčkův Brod 38 : 33 (17 : 16)

Nejvíce branek: Prašivková Markéta 12/5, Šmidáková Marie 5, Novobilská Ivana 5 - Studená Veronika 11/2, Kohoutová Nikola 7, Ďásková Zuzana 6. Sedmimetrové hody: 5/5 - 2/2. Vyloučení: 5:3. Rozhodčí: Horalík, Paululík. Diváci: 22.

David Kučera, trenér Havlíčkova Brodu: „Utkání o naději jsme absolutně nezvládli na vlastním brankovišti a domácí hráčky si zaslouženě přivlastnily oba cenné body. Opět se projevila naše špatná hra v obraně, která nás provází celé jaro. Holky hrají v obraně nedůrazně a bez potřebné jiskry. Nelze potom vše zachraňovat v útoku, když téměř z každého útoku dostaneme gól do naší branky. Vím, že holky bojují hodně i samy se sebou, ale neplní pokyny z lavičky a hru na hřišti si tak ještě ztěžují. To, co natrénují, se nesnaží přenést do utkání, a proto nemohou očekávat zlepšení. Naši hru vždy v momentě, kdy bychom mohli soupeřky dotáhnout, zlomí série "trapných" individuálních chyb pramenících z přemíry snahy. Holky se musí naučit více využívat svých individuálních dovedností ve prospěch týmu."

HK Ivančice - Slavia Praha  27 : 21 (14 : 7)

Nejvíce branek: Olšová Barbora 6/2, Fraňková Simona 5, Vavroušková Barbora 5 - Novichikhina Varvara 6/1, Issová Josefína 5. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/3. Vyloučení: 2:0. Červená karta: Vítová Barbora. Rozhodčí: Bauer, Kosmák. Diváci: 128.

Petra Vítková, asistentka trenéra Slavia Praha: „Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Soupeř si vytvořil větší gólový náskok v první polovině utkaní, kdy jsme se nedokázali prosadit v útoku a nepodařilo se nám pokrýt první vlnu rychlého útoku a dostávali jsme jednoduché branky. Ve druhém poločase jsme se začali prosazovat v útočné fázi, ale nevyvarovali jsme se zbytečných jednoduchých chyb a nedostali jsme domácí hráčky pod tlak, jak jsme chtěli. Celý zápas měl rychlé tempo, spoustu tvrdých obranných zákroků a výbornou diváckou kulisu."